
Громадян з цими хворобами шлунка звільнять від мобілізації: список захворювань

Окрему категорію військовозобов'язаних осіб в Україні можуть визнати непридатною або лише обмежено придатною до проходження військової служби. Мова йде про громадян, які мають виразкові хвороби шлунка.
Кого можуть звільнити від мобілізації?
За словами юриста Дмитра Дончака, подібне питання регулюється статтею 53 Розкладу хвороб Наказу № 402. Там зазначено два пункти з хворобами шлунка, за якими якраз і визначається чи може бути людина мобілізована до лав війська, чи ні.
Пункт "а"
За пунктом "а" 53-ї статті, якщо людина має зазначену хворобу, її повинні виключити з військового обліку та звільнити від проходження військової служби.
Мова йде про виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки, ускладнену пенетрацією, стенозом пілоробульбарної зони, що супроводжується занепадом живлення, за наявності протипоказань до оперативного лікування або відмови від нього.
Пункт "б"
За пунктом "б" 53-ї статті, особам, які мають одну з хвороб, зазначених нижче, можуть встановити обмежену або повну непридатність до проходження військової служби. Проте точний варіант визначається індивідуально для кожного громадянина. Варто зазначити, що в більшості випадків військовозобов'язаним особам із цими захворюваннями встановлюють обмежену придатність.
До переліку хвороб у пункті "б" належать:
- виразкова хвороба з виразками, які довго не рубцюються;
- виразкова хвороба з великими виразками;
- виразкова хвороба, ускладнена кровотечею з розвитком післягеморагічної анемії або перфорацією (протягом 5 років після зазначених ускладнень);
- виразкова хвороба з частими (два рази й більше на рік) рецидивами виразки, що потребують тривалого стаціонарного лікування (понад двох тижнів);
- виразкова хвороба дванадцятипалої кишки із позацибулинною локалізацією виразки;
- виразкова хвороба шлунка, дванадцятипалої кишки з множинними (дві та більше) виразками за останні 5 років;
- виразкова хвороба, ускладнена грубою рубцевою деформацією цибулини дванадцятипалої кишки при помірних порушеннях евакуаторно-моторної функції.
Читайте також: 2 копійки за ціною золота: як розпізнати монети, які колекціонери готові купувати втридорога
Мобілізація в Україні: які саме компанії мають можливість бронювання своїх робітників
Українці в Польщі незаконно отримали 2 мільйони злотих: країна вимагає повернення коштів