Домашня аптечка: які медикаменти обов'язково мають бути у вас вдома
Правильно зібрана домашня аптечка дасть змогу якісно та вчасно надати першу допомогу в разі кровотечі, отруєнні чи опіку. Надзвичайно важливо, щоб завжди поряд був правильно підібраний набір медичних засобів.
Як зібрати домашню аптечку
У складі домашньої аптечки мають бути необхідні засоби та медикаменти, які при перших ознаках хвороби чи травми можна використати самостійно, але не без консультації з лікарем у кожному окремому випадку, - пишуть медики.
Крім цього, фахівці зауважують, що кожен повинен мати в оселі термометр, вату, пластирі, бинти, різноманітні антисептичні засоби, засоби від опіків , тому що жодна людина не є застрахованою від дрібних травм.
Щодо медпрепаратів, треба зазначити, що їх перелік слід скласти попередньо із лікарем індивідуально для кожного члена сім’ї. Тут наводимо перелік необхідних засобів, які повинні бути у складі домашньої аптечки. Їх можна використати як чернетку для наповнення вашої аптечки, - говорять спеціалісти.
Що повинно знаходитись у домашній аптечці
Одним із найважливіших елементів аптечки є термометр. А ще серед таких є нашатирний спирт, який допоможе при втраті людиною свідомості.
Матеріали для перев’язки теж є невід‘ємними. Саме тому вата, пластирі (бактерицидні та медичні), бинти (стерильний та еластичний), джгут (для зупинки сильних кровотеч) повинні бути в вашій домашній аптечці.
Фахівці зазначають, що індивідуальний список медичних засобів варто попередньо узгодити з вашим сімейним лікарем.
Антисептичні засоби, зокрема сучасний замінник зеленки Хлоргексидин, мають бути серед комплектуючих аптечки.
Сорбенти можуть допомогти вам у випадку харчового отруєння чи кишкової інфекції. Такими медикаментами є засоби від нудоти, діареї, закрепів, для допомоги під час травлення (Мезин тощо), активоване вугілля.
Знеболювальні теж мають постійно бути під рукою. Це можуть бути препарати від головного болю, мазі від болю в м’язах та суглобах.
Спазмолітики: Но-шпа, ліки проти менструального болю у жінок.
Засоби, що допоможуть обробити рани та опіки чи зупинити кровотечу: Пантенол – засіб, що застосувують для загоєння ран, розмащують на місці ураження при опіках, перекис водню 0,3%, йод, зеленка (для дезінфекції та обробки країв ран).
Засоби від застуди та грипу: жарознижувальні (Нурофен, Парацетамол, Ібупрофен), краплі для закладеного носа (судинозвужувальні краплі).
Протиалергічні препарати: L-цет, Супрастин, Діазолін та інші.
Читайте також: Нова процедура оформлення: кому в Україні час замінити закордонний паспорт
Кримінальна відповідальність: як каратимуть за ухилення від евакуації
Під прицілом саме продавці: українців попереджають про популярну шахрайську схему на OLX