Супермаркети вам брешуть: уся правда про камери схову для речей
В Україні в супермаркетах і магазинах часто порушують права споживачів. Один із таких випадків - вимога здати особисті речі в камеру схову, супроводжена попередженням, що "адміністрація не несе відповідальності за збереження речей".
Як пояснили в Держспоживслужбі, закони України не передбачають обов'язку покупців здавати речі. Однак супермаркети все ж мають право запроваджувати правило, що з особистими речами не можна входити до торговельної зали. При цьому магазин зобов'язаний забезпечити умови для зберігання для таких речей.
Про це повідомляє Obozrevatel.
У такому разі ви фактично укладаєте з адміністрацією договір про зберігання речей і адміністрація несе повну відповідальність за збереження ваших речей (ч. 3 ст. 937 Цивільного кодексу України). Незважаючи на наявність оголошення про зворотне, - пояснили фахівці.
Ба більше, забороняти вхід до торговельної зали магазини можуть не у всіх випадках. Так, у постанові Кабміну № 833 від 15.06.2006 зазначено, що підприємство зобов'язане:
- забезпечити доступ споживачів до торговельних об'єктів без здавання на зберігання особистих речей, окрім товарів, реалізація яких здійснюється в таких торговельних об'єктах;
- створити умови для зберігання речей споживачів, у разі коли вхід до торговельного об'єкту з товарами, які реалізують у таких закладах, заборонено.
Що робити, якщо речі вкрали з камери схову
При виявленні пропажі, потрібно негайно викликати поліцію та адміністрацію магазину. Якщо адміністрація магазину відмовляється добровільно відшкодувати збитки, покупець може звернутися до суду.
Зберігач речей повинен відшкодувати всі збитки в розмірі їхньої вартості. Згадайте, що було у вашій сумці, детально опишіть речі поліції, щоб зафіксувати все документально, - пояснили в Держспоживслужбі.
Читайте також: 7 продуктів, які допоможуть замінити м'ясо: корисно під час Посту