• Головна
  • В Україні дозволили збирати інформацію про користувачів, які намагались зайти на "заборонені" сайти: що це означає
09:10, 6 березня 2023 р.
Надійне джерело

В Україні дозволили збирати інформацію про користувачів, які намагались зайти на "заборонені" сайти: що це означає

В Україні дозволили збирати інформацію про користувачів, які намагались зайти на "заборонені" сайти: що це означає

В Україні з 2 березня почала діяти централізована система автоматичного блокування інтернет-ресурсів.

Кожен інтернет-провайдер, який працює на території держави, мав встановити систему блокування доступу до "заборонених" веб-ресурсів. Її задача - кожні 15 хвилин завантажувати на сервер конкретного провайдера перелік інтернет-адрес "заборонених" сайтів, які підлягають блокуванню.

Таку інформацію оприлюднила Інтернет-асоціація України, посилаючись на розпорядження Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій при Держспецзв’язку.

Що це означає для українців?

За словами представників Інтернет-асоціації, такі дії дозволять провайдерам збирати інформацію про тих користувачів, які намагались порушити заборону та відкрити "небезпечний сайт". Її можна буде автоматично фіксувати та передавати відповідним державним органам.

Інформація про користувача, який намагався зайти на “заборонені” ресурси, автоматично фіксується і передається до відповідних державних органів. І хоча система декларується для протидії фішингу, вона може бути використана для блокування довільної кількості інтернет-ресурсів, – йдеться в повідомленні ІнАУ.

Варто зазначити, що в ІнАУ направили звернення представникам влади про “неприйнятні ризики для національної безпеки України через запровадження системи автоматичного блокування інтернет-ресурсів”.

Як стверджують представники ІнАУ, такі дії створюють в Україні "троянського коня" - систему централізованого механізму автоматичного блокування доступу користувачів до необмеженого переліку інтернет-ресурсів.

Важко переоцінити негативні наслідки для України в разі отримання ворогом доступу до цього механізму. Під приводом протидії фішинговим сайтам закладається потужна загроза, по суті “троянський кінь” – зазначили в ІнАУ.

Також у зверненні ІнАУ закликали скасувати розпорядження від 30.01.2023 №67/850 або принаймні зупинити його дію до проведення фахової оцінки можливих загроз, а також опрацювати альтернативні шляхи протидії фішингу.

Такі механізми існують в цивілізованих країнах, – йдеться в заяві ІнАУ.

Варто зазначити, що подібна система блокування інтернет-ресурсів існує також на росії, де заборонені всі сайти, які розповідають про війну рф проти України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#блокування #сайти #заборона #інформація
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...