• Головна
  • Щоб не довелось викликати аварійні служби: що в жодному разі не можна змивати у раковину та унітаз
12:43, 9 березня 2023 р.

Щоб не довелось викликати аварійні служби: що в жодному разі не можна змивати у раковину та унітаз

Щоб не довелось викликати аварійні служби: що в жодному разі не можна змивати у раковину та унітаз

Багато людей, не задумуючись про наслідки, зливають у раковину та унітаз будь-який бруд, залишки харчових продуктів, замість того, щоб викидати все це у відро для сміття. Такі дії можуть призвести до серйозних проблем не тільки у вашій квартирі, а і у сусідів.

Якщо через засмічення перестала сходити вода у раковині чи унітазі, усунути проблему можна самостійно, але коли забивається стояк багатоквартирного будинку, без допомоги комунальних служб не обійтись.

Крім того, надлишок непереробленої органіки в стоці здатний визвати збій роботи очисних споруд, через що у водойми почне потрапляти брудна вода.

Тому слід ретельно стежити за тим, що викидається в каналізацію, що також допоможе надовго зберегти чистоту та функціонування сантехники і стічних труб.

Що заборонено змивати у ванну і раковину

Перелік предметів, які заборонено змивати в каналізацію, достатньо великий. При цьому зовсім не обов’язково його деталізувати, називаючи абсолютно все, що може викликати засмічення. Достатньо просто усвідомлювати, як буде «поводити» себе той чи інший забруднювач, проходячи крізь труби.

Наприклад, очевидним є те, чому злитий у раковину жир незабаром може перетворитись у пробку в каналізації, яка буде притягувати до себе інше сміття. Це відбувається тому, що після охолодження жир стає твердим і липким.

Схожі з жиром якості мають борошняні вироби, крупи, рис, які від води набухають і закупорюють просвіт труби.

Насіння, кісточки фруктів та інші тверді предмети, які не розчиняються у воді, також із зрозумілих причин несуть загрозу засмічення.

Чи можна змивати їжу в раковину

При митті посуду рештки їжі так чи інакше будуть потрапляти в каналізацію, цього не уникнути. Але щоб знизити ризик засмічення, варто мити посуд правильно, розділяючи харчові відходи на три групи:

  • масла і жир (з посуду їх краще видаляти паперовою серветкою і відправляти у смітник);
  • шкаралупа, шкірки, кісточки, луска та інші тверді відходи (їх потрібно одразу викидати у відро для сміття або в компостну яму);
  • рідкі харчові відходи (їх змивати дозволено).

На кухні для раковини треба обов’язково використовувати дрібну сітку, завдяки якій великі шматки їжі і сміття не потраплять у труби.

У ванній, у душі також бажано використовувати на зливі сітку, щоб уникнути потрапляння волосся, яке здатне швидко спричинити засмічення.

Що заборонено кидати в унітаз

В унітаз категорично заборонено викидати наступні предмети:

  • ватні диски та палички;
  • паперові рушники, шматки газети;
  • вологі серветки;
  • прокладки, тампони, підгузки;
  • наповнювач для котячого лотку;
  • недопалки.

У разі систематичного потрапляння цих предметів у каналізацію серйозних наслідків не уникнути – ймовірне засмічення цілого стояка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#умивальник #що не можна змивати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...