
Незабаром свято Благовіщення: дата святкування у 2023 році, традиції та заборони

Благовіщення Пресвятої Богородиці – церковне свято, яке вважається третім за важливістю після Великодня та Різдва. Це одне з нерухомих свят, тобто воно має сталу дату святкування.
За григоріанським та новоюліанським календарем християни західного обряду святкують Благовіщення 25 березня. У православному календарі Благовіщення щорічно відзначають за юліанським календарем 7 квітня.
Вважається, що в цей день перед Дівою Марією постав архангел Гавриїл і сповістив, що вона народить сина Божого Ісуса Христа.
Традиції свята
Традиційно на Благовіщення віруючі відвідують святкову службу. У цей день заведено читати молитви Богородиці. Вважається, що саме тоді відкриваються небеса, і Господь чує прохання кожного, хто молиться.
На свято дозволяється ослаблення правил Великого посту. Допустимо вживати рибу, але якщо свято не випадає на Страсний тиждень.
На Благовіщення господині заготовляли "благовіщенську сіль", яку зберігали потім як оберіг. Для цього кожен член сім'ї повинен взяти по щіпці солі та насипати у спеціальний мішечок.
Крім того, цього дня віруючі приносять з храму освячену воду, яка вважається цілющою.
Заборони на Благовіщення
У цей день не можна:
- в’язати, шити, вишивати;
- займатись тяжкою фізичною працею;
- виконувати роботи в саду, на городі;
- одружуватися та вінчатися;
- злословити, конфліктувати;
- стригтися та заплітати коси;
- давати в борг;
- відправлятися у подорожі.