
Не Німесилом єдиним: названі безрецептурні препарати, якими можна замінити популярне знеболювальне

Після запровадження е-рецептів на рецептурні лікарські засоби, що складають 60% зареєстрованих в Україні медикаментів, багатьох сколихнула паніка.
Люди масово скупали в аптеках рецептурні ліки, в тому числі ті, що містять німесулід (Німесіл, Німід, Німелган, Німедар тощо).
Але лікарі запевняють, що не варто переживати, адже існує досить великий перелік препаратів, які реалізуються без рецепту та мають аналогічний ефект.
Про те, якими препаратами можна замінити Німесил, розповів у Instagram сімейний лікар Михайло Цуряк.
Для чого призначають Німесил
Німесил, діючою речовиною якого є німесулід, – це нестероїдний препарат зі знеболювальною та жарознижувальною дією. Він не є найсильнішим знеболюючим та має багато протипоказань, особливо для людей із хворобами печінки. Зазвичай його прописують при головному, зубному болі, болючих менструаціях, болю у хребті та суглобах коротким курсом.
Варто знати, що його не рекомендують вживати при підвищеній температурі тіла через зростання шкідливого впливу на печінку. Дітям віком до 12 років цей препарат протипоказаний.
Якими безрецептурними ліками можна замінити Німесіл
- парацетамол (Панадол, Ефералган, Піарон);
- ібупрофен (Нурофен, Бруфен, Імет);
- мефенамінова кислота – дорослим та дітям від 5 років;
- анальгін – дорослим та дітям від 12 років, виключно коротким курсом;
- дексибупрофен (Зотек, Декстемп) – вдосконалена форма ібупрофену, лише для дорослих;
- ацетилсаліцилова кислота 500 мг (Аспірин) - тільки для дорослих, небажано при бронхіальній астмі та високій температурі;
- комбіновані знеболювальні та жарознижувальні (Аскофен, Спазмалгон, Цитрамон, Фервекс) – для лікування коротким курсом.
Зазначимо, що задля того, щоб знеболювальні та жарознижуючі засоби подіяли, потрібно правильно розраховувати дозування, згідно віку та маси тіла людини.