
Українцям нагадали, як діяти у випадку обвалу будівлі внаслідок вибуху: рекомендації МВС

Повномасштабне вторгнення змусило українців пристосовуватись до нових реалій життя. Бойові дії, ракетні атаки, руйнації та забрані життя стали супроводжувати ледве не кожен день наших громадян. Так після останніх жахливих трагедій українцям нагадали, як варто діяти у надзвичайних ситуаціях.
Що робити під час обвалу будівлі
Звісно, алгоритм дій буде відрізнятись залежно від умов, у яких опинилась людина: може вона рухатись чи опинилась під завалами.
Що робити в обох випадках розповіли в Міністерстві внутрішніх справ.
Якщо ви можете рухатись
У випадку, якщо людина має можливість самостійно залишити будівлю, це варто зробити якомога швидше. Також варто попередити про небезпеку інших, аби вони теж могли покинути приміщення. Варто зазначити, що користуватись ліфтом не можна. У таких ситуаціях краще спускатись сходами, але робити це спокійно, не створюючи тисняву й не сіючи паніку. Після виходу з будівлі рекомендується відійти від неї подалі.
Ви можете рухатись, але вийти можливості немає
Якщо людина не може залишити будівлю самостійно, рекомендується триматись подалі від вікон і балконів. Також, за можливості, варто перекрити воду, газ та вимкнути електроживлення. Найкраще зайняти положення десь у куті, біля дверного пройому, між балками або під столом.
Ви опинились під завалами
Якщо людина опинилась під завалами, найкраще рішення - це кликати на допомогу. Також обов'язковою треба спробувати вивільнити кінцівки. Якщо поруч є мобільний телефон, зателефонувати 101 та стукати по трубам і батареям, якщо вони є в доступі.
За можливості, можна спробувати розібрати навколо себе частину завалу, але ні в якому разі не треба чіпати те, на чому він тримається.