До уваги власників самокатів та моноколіс: які штрафи можуть виписати за порушення норм законодавства
В Україні електросамокати та моноколеса офіційно визнані транспортними засобами. Тому водії цих транспортних засобів – повноцінні учасники дорожнього руху, і на них тепер поширюються всі правила та штрафи.
Зміни у законодавстві
Законом визначається, що транспортними засобами тепер є електричні моделі з двома або більше колесами, оснащені електричними тяговими двигунами та системою акумулювання електроенергії (акумуляторною батареєю), яка може заряджатися від зовнішніх енергоджерел.
Крім того, сюди відносяться:
- легкий персональний електротранспортний засіб, що має від одного колеса, електродвигун потужністю до 1000 Вт та розвиває швидкість до 25 км/год;
- низькошвидкісний легкий електротранспортний засіб, що має від двох коліс і може їхати зі швидкістю 10-50 км/год.
Тобто у ці категорії потрапляють електросамокати, моноколеса, акумуляторні велосипеди.
Транспортні засоби, які можуть розвинути швидкість більше 50 км/год, відносяться до категорії мотоциклів.
Що це означає для власників таких засобів
Після прийняття нововведень змінюється статус користувачів таких транспортних засобів, які не можуть розцінюватись як пішоходи, а стають водіями. Тому до них застосовуються ті ж статті законів та правила, як і у випадку з водіями автівок.
Наприклад, відтепер за управління самокатом у стані алкогольного сп'яніння правопорушника можуть оштрафувати на суму 17 000 гривень.
Крадіжка моноколеса чи самокату кваліфікується як незаконне заволодіння транспортним засобом (ст. 289 ККУ). У такому разі загрожує обмеження або позбавлення волі на 3-5 років. У разі крадіжки групою осіб цей термін складає 5-8 років.