
Жорстоке покарання за "невинне" порушення: як водіям не попастись на штраф у 500 гривень і не позбутися прав на рік

Щоб не втрачати кошти та право водіння, власникам автівок потрібно чітко дотримуватись правил дорожнього руху. Важливо бути ознайомленими з усіма новими змінами, щоб уникнути непередбачуваних порушень правил.
Не всі знають, що зловживання аварійною світловою сигналізацією, яка часто використовується для комунікації з іншими водіями, є одним з порушень, що карається штрафами та позбавленням прав.
Оновленими правилами передбачається, що аварійну сигналізацію припустимо використовувати лише в таких ситуаціях:
Технічні несправності під час руху – аварійна світлова сигналізація у такому разі може бути ввімкнена, щоб попередити інших водіїв про цю проблему та забезпечити їхню безпеку.
Знерухомлення авто – якщо автомобіль застряг, наприклад, у багнюці або снігу, включенням аварійної сигналізації можна попередити учасників руху, щоб вони проявили обережність і, по можливості, допомогли.
Вимушена зупинка через раптову подію – використання аварійних вогнів у даному випадку дозволяє попередити про це інших водіїв для зменшення ризику зіткнення ззаду.
Басліплення від яскравого світла фар зустрічного транспортного засобу – у цьому випадку також можна скористатись аварійною сигналізацією, щоб показати іншому водію необхідність опустити світло фар та полегшити ситуацію.
Зупинка на вимогу поліцейського – при зупинці чи з’їзді на узбіччя водії можуть увімкнути аварійну сигналізацію, щоб повідомити про зупинку інших учасників руху.
Неправильне використання аварійної світлової сигналізації може призвести до штрафу на суму 500 гривень та вилучення водійського посвідчення терміном на один рік.