
В ООН можуть створити агентство зі спостереження за штучним інтелектом: навіщо це потрібно

В ООН розглядають можливість створення міжнародного органу для спостереження за штучним інтелектом. Таку пропозицію від керівників у галузі ШІ підтримав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. Як повідомили на порталі Reuters, нова інституція має діяти подібно до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).
Навіщо це потрібно
За останній рік світ досягнув зазначеного прориву у розвитку штучного інтелекту. Так 6 місяців тому був випущений ChatGPT, який зараз займає перше місце серед додатків з найшвидшим розвитком.
Крім того, штучний інтелект здатен генерувати підроблені зображення та створювати неправдиву інформацію. Власне ці можливості і викликали занепокоєння у великої кількості людей.
Дзвіночки тривоги щодо останньої форми штучного інтелекту – генеративного ШІ – оглушливі. І вони найгучніші від розробників, які його створили. Ми повинні сприймати ці попередження серйозно, – розповів Антоніу Гутерріш журналістам.
За словами Генерального секретаря ООН, до кінця року в організації планують розпочати роботу над консультативним органом високого рівня з питань штучного інтелекту. Адже серйозним питанням є використання ШІ в межах прав людини, верховенства права та загального блага для світу.
Я був би прихильним до ідеї, що ми могли б мати агентство штучного інтелекту... на основі того, чим є сьогодні міжнародне агентство з атомної енергії, - додав Гуттеріш.
Варто зазначити, що подібну модель керівного органу можна створити тільки з ініціативи країн-членів організації. У Секретаріату ООН таких повноважень немає.