"Облави" та "полювання" на військовозобов'язаних: у ТЦК пояснили, чому працюють такими методами
Після повномасштабного вторгнення з боку рф в Україні розпочалася загальна мобілізація. Однак іноді методи вручення повісток працівниками ТЦК є доволі цікавими. Чому воєнкоми влаштовують "облави" на вулицях і в чому причина їхніх "полювань", розповідаємо далі.
У чому причина таких дій працівників ТЦК
Як стверджує керівник Львівського обласного ТЦК Олександр Тищенко у інтев'ю leopolis.news, добровільно до центрів комплектування приходять усього 20% військовозобов'язаних. Із них половина - це люди, які йдуть на контракт.
Якщо не буде цих розшуків, доправлення для уточнення даних, то мобілізація може бути під загрозою, - розповів він.
Варто зазначити, що похід до ТЦК не означає автоматичну відправку на фронт, оскільки військовозобов'язаній людині необхідно пройти ще низку різноманітних процедур, у тому числі й медичний огляд. У ході якого, до речі, багато хто виявляється непридатним до служби.
Буває, що вручають людині повістку на вулиці, вона приходить до ТЦК, а виявляється у неї троє дітей чи інвалідність. Питаєш, то чого ж не прийшли та не поновили дані, а у відповідь: "Я боюся". Інвалідність, як і сімейні обставини, - це точно повне право на відстрочку, - пояснив керівник військкомату.
Також воєнком прокоментував ситуацію з мобілізацією штатних працівників підприємств. Він зазначив, що їх робота є надзвичайно важливою, але якщо військових не буде достатньо для оборони, то завтра на ці підприємства, прийдуть господарями буряти та "кадирівці".
Чи буде цим працівникам тоді важлива доля їх підприємств? Наш пріоритет - це забезпечення обороноздатності держави та народу України, - зазначив Олександр Тищенко.