В якій валюті краще зберігати заощадження, щоб їх не "з'їдала" інфляція: експерт дав поради українцям
Багато хто, відкладаючи кошти, звик переводити їх в долари чи євро. Проте на даний час більш вигідним є інший варіант зберігання капіталу. Про це розповів директор департаменту роздрібного бізнесу "Глобус банку" Дмитро Замотаєв, пише 24 Канал.
За його словами, щоб не втратити збереження, а, навпаки примножити їх, варто зберігати на банківському депозиті. Експерт дав свою оцінку тому, наскільки вигідні зараз депозити в гривні.
НБУ за підсумками 2023 року прогнозує досить низьку інфляцію – на рівні 10,8%. Проте це спонукає до подальшого зниження облікової ставки та зміцнення національної валюти. Тому, як вважає Замотаєв, у вересні ставку можуть знизити до 20-21%.
Зниження облікової ставки до 22% дало потужний поштовх до зниження максимальних ставок за гривневими депозитами на 1,5-2 відсоткові пункти. За останні два тижні загальна тенденція до зниження відсотків за гривневими вкладами набирає обертів. Так, середні ставки за депозитами від 3 місяців вже скоротилися до 12,5 – 13%, а на вклади від 6 місяців до 1 року – до 16-17%, - зазначив Замотаєв.
Міцність гривні, як пояснює експерт, є добрим знаком для економіки України в умовах війни. Водночас сильна національна валюта позначиться на номінальній прибутковості гривневих депозитів.
При подальшому скороченні облікової ставки максимальна прибутковість гривневих депозитів наприкінці року не перевищить 14-15%, а середні ставки становитимуть від 10% на вклади від 3 місяців та до 13% на вклади від 6 місяців до 1 року. Однак на тлі низького рівня інфляції чистий дохід гривневих вкладів залежно від їхнього терміну становитиме в середньому 3-5%, - наголосив банкір.
Отже, привабливість гривневих депозитів буде високою принаймні до кінця року. При цьому малоймовірно, що нові вклади значно скорочуватимуться чи перетікатимуть у валютний сегмент.
Банкір прогнозує, що середні ставки продовжуватимуть зростати, але зміни будуть несуттєвими. Є припущення, що подальше зниження облікової ставки пришвидшить скорочення відсотків за гривневими вкладами, але втрат "чистого" прибутку не буде.