
Який функціонал доступний для зварювального напівавтомату
Зварювальний напівавтомат – модернізований варіант обладнання для виконання зварювання металевих конструкцій. В порівнянні з іншими типами приладів він забезпечує високу якість зварних швів, за рахунок компактних розмірів допускає використання в важкодоступних місцях, та має невелику вагу, що додає комфорту для майстра.
Особливості робочих режимів зварювального напівавтомату

Універсальність обладнання для напівавтоматичного зварювання в комбінації з достатньо зрозумілим механізмом використання дозволяє його експлуатацію як при ремонті автомобіля, так і при зварюванні складних металічних конструкцій чи на будівництві. Відповідно до призначення зварювальні напівавтомати бувають побутовими, напівпрофесійними та професійними. Що стосується робочих режимів, то обладнання має їх три, в залежності від елементів, котрі використовуються для зварювання.
ММА функція являє собою ручне дугове зварювання за допомогою штучних електродів, та підходить для обробки деталей із вуглецевої і нержавіючої сталі, на змінному та постійному струмі відповідно. Серед переваг – відсутність використання газових балонів, що робить можливим виконання зварювання в будь-якій площині та з високими показниками економічності.
MIG/MAG режим відрізняється за діянням електродних дротів та необхідністю середовища аргонового або вуглекислого газу, тобто інертного чи активного відповідно. Призначений для зварювання різновидів сталі та алюмінієвих сплавів, завдяки відмінній продуктивності, і забезпечує високу якість зварних швів за рахунок відсутності шлаку та необхідності очищення деталей.
Для TIG режиму характерне використання вольфрамових електродів та наявність середовища аргонового захисного газу, з підтримкою постійного струму для сталі і змінного – для алюмінієвих сплавів. Із переваг – можливість комфортного управління параметрами дуги та доступність зварювання деталей з невеликою товщиною.
Якими критеріями керуватись при виборі зварювального напівавтомату
Перед тим, як купити зварювальний напівавтомат, необхідно визначитись зі сферою його застосування та відповідністю параметрів обладнання. Серед важливих критеріїв при виборі:
- вимоги до типу мережі – однофазна чи трьохфазна;
- максимальний час безперервної роботи в умовах оптимальної загрузки;
- необхідний зварювальний струм;
- діаметр використовуваних дротів;
- тип зварювання;
- механізм подачі проволоки;
- якість горілки;
- тип регулювання сили току – плавний чи поступовий;
- конструктивні особливості апарату.
Варто звернути увагу і на додатковий функціонал обладнання. Зварювальні напівавтомати з цифровим дисплеєм дозволять в режимі реального часу контролювати фактичні показники зварювального току та напруги. А вмонтований автоматичний вимикач зможе захистити пристрій від перевантаження та короткого замикання, забезпечуючи довговічне та безпечне використання обладнання.