• Головна
  • Підтримка розвитку територіальних ЦНАПів Дніпропетровської області
PR
15:00, 10 жовтня 2023 р.

Підтримка розвитку територіальних ЦНАПів Дніпропетровської області

PR

За даними керівництва Дніпропетровської ОВА, станом на кінець серпня 2023 року в області працюють 75 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), а також їх філії з віддаленими робочими місцями та мобільні офіси. Усього налічується 219 точок доступу до адміністративних послуг у 73 територіальних громадах, що є найбільшим показником кількості офісів ЦНАПів на території однієї області в Україні. Водночас громади Дніпропетровщини планують відкрити ще 13 центрів надання адміністративних послуг у маленьких селах, із чисельністю населення менше ніж 10 тис. осіб.

Із початку 2023 року до ЦНАПів Дніпропетровської області звернулося понад 40 тис. переселенців, переважна більшість — щоб отримати довідку про взяття на облік ВПО (загальна кількість довідок станом на 01.09.2023р. — 28 308) або подати заяву на отримання допомоги за місцем проживання (загальна кількість заяв станом на 01.09.2023р.— 21 755).

Усі процеси в цих установах здійснюються з використанням комп’ютерної техніки, що доволі часто виходить із ладу через постійне інтенсивне навантаження. Це значно ускладнює надання допомоги переселенцям й іншим категоріям громадян, які звертаються до місцевих ЦНАПів по базові адміністративні послуги.  

Усвідомлюючи велике соціальне значення ЦНАПів і необхідність підтримання їх функціонування, Дніпропетровська ОВА тісно співпрацює з міжнародними партнерами, щоб облаштувати приміщення цих установ усім необхідним. Мета співпраці — підвищити рівень сервісного обслуговування громадян під час отримання ними відповідних адміністративних послуг.

«Необхідно створювати ЦНАПи в громадах, які їх іще не мають, адже місцеві жителі та ВПО змушені долати великі відстані до сусідніх громад, щоб отримати життєво важливі послуги. Це вкрай не зручно та потребує матеріальних витрат, — коментує складність ситуації з ЦНАПами в Дніпропетровській області заступник директора департаменту цифрової трансформації Дніпропетровської облвійськадміністрації Юлія Кримчак і додає: — Принагідно хочу подякувати проєкту USAID за співпрацю з Дніпропетровською обласною військовою адміністрацією та органами місцевого самоврядування нашого регіону, які створили центри надання адміністративних послуг, а саме за посилення спроможності центрів обслуговувати населення на найвищому рівні. Завдяки цьому проєкту невеликі громади, які лише планують у 2023 році створити власні ЦНАПи, будуть забезпечені необхідними меблями, комп’ютерною та офісною технікою, інформаційними дошками, вивісками тощо. А три наявні ЦНАПи у Царичанській, П’ятихатській та Черкаській громаді отримають необхідне паспортне обладнання».

Щоб визначити громади, які потребують допомоги в межах проєкту, Дніпропетровська обласна військова адміністрація координує діяльність і здійснює методичний супровід органів місцевого самоврядування, що утворили ЦНАПи. Вона постійно збирає інформацію від територіальних громад, щоб дізнатися, чого саме їм бракує для організації належного функціонування місцевих ЦНАПів.

Зокрема, на території Лихівської селищної територіальної громади, розташованої в Кам’янському районі Дніпропетровської області, станом на кінець липня 2023 року зареєстровано понад 5 тис. жителів, і приблизно 140 із них внутрішньо переміщені особи з інших регіонів України. ЦНАП у цій громаді планується офіційно відкрити восени 2023 року.

Зважаючи на зростання кількості людей, вимушених тимчасово перебувати на території Лихівської громади через бойові дії в рідних регіонах, сільська рада оперативно розширила напрями надання послуг для місцевих жителів та ВПО. Так, із 24 лютого 2022 року до загального переліку послуг додалися послуги для переселенців, реєстрація місця проживання, нотаріальні дії, призначення всіх видів соціальної допомоги, оформлення субсидій, видача довідки ВПО та допомоги на проживання. 

«Переселенцям ми надаємо ті самі послуги, що й іншим жителям громади. Найбільшим є попит на призначення соціальної допомоги. Варто додати, що загальна кількість звернень збільшилася з 24 лютого 2022 року через роботу з переселенцями, тож нині за місяць ми отримуємо в середньому 70–80 звернень, — коментує ситуацію майбутня керівниця ЦНАПу Катерина Кривонос. — Наша громада отримала ноутбуки, принтери, роутер, джерела безперебійного живлення, систему відеоспостереження й іншу техніку для облаштування ЦНАПу. Завдяки програмі USAID “Демократичне врядування у Східній Україні” майбутній ЦНАП забезпечений усім необхідним для надання послуг. Минулої зими відключення світла негативно впливали на роботу закладів, тому, готуючись до зимового періоду цьогоріч, ми закупили достатньо генераторів різної потужності та запаслися необхідною кількістю пального. Для ефективної роботи ЦНАПу наразі бракує державного реєстратора».

Підвищення рівня надання адміністративних послуг жителям Дніпропетровської області стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, отриманій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), і проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», що забезпечив технічну й експертну допомогу в оснащенні ЦНАПів в обʼєднаних територіальних громадах Дніпропетровської області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...