• Головна
  • ТЦК застосовують нову тактику для вручення повісток: чи законно "виманювати" із квартир і "пакувати" чоловіків
15:03, 9 березня 2024 р.
Надійне джерело

ТЦК застосовують нову тактику для вручення повісток: чи законно "виманювати" із квартир і "пакувати" чоловіків

ТЦК застосовують нову тактику для вручення повісток: чи законно "виманювати" із квартир і "пакувати" чоловіків

В Україні стався черговий інцидент із мобілізацією. В Одесі люди в формі, ймовірно, працівники ТЦК, виманили чоловіка з квартири, вимкнувши світло в квартирі, після чого затримали і силоміць вивели з під'їзду, заламавши попід руки. Відповідне відео з камери відеоспостереження опубліковано в місцевих пабліках, пише 6792.com.ua з посиланням на ТСН.

Правомірність дій співробітників ТЦК оцінила адвокат Марина Бекало. Також вона нагадала, хто і де може вручати повістки.

Хто і де може вручати повістки

За словами Марини Бекало, в Україні досі не існує врегульованого порядку та алгоритму вручення повісток представниками ТЦК СП. Цю ситуацію намагаються змінити законопроєктом №10499.

В якій редакції з урахуванням внесених правок буде остаточно прийнятий проект, буде видно пізніше. А отже, на сьогоднішній день за чинним профільним законодавством, зокрема за ст. 22 Закону про мобілізацію, передбачається обов’язок громадян з’явитися до ТЦК та СП у строки, зазначені в отриманих ними документах: мобілізаційних розпорядженнях та/або повістках, — розповіла адвокат.

При цьому повістка має відповідати затвердженій формі, що визначено Постановою Кабміну № 1478. "Правильна" повістка передбачає розписку з особистим підписом особи про отримання повістки.

Цією ж постановою передбачається вручення повісток військовозобов'язаним, під їх особистий підпис за місцем проживання (п. 32 Постанови).

Крім того, оповіщення може бути реалізоване через роботодавця. У такому разі керівник підприємства сповіщає свого працівника шляхом винесення відповідного наказу, вручає йому повістку та забезпечує його явку. Про це роботодавець має відзвітувати до ТЦК та СП (п. 47 Постанови).

Як підкреслила Марина Бекало, чинним законодавством не надаються повноваження представникам ТЦК та СП примусово доставляти громадян до військкомату шляхом фізичного впливу, примусу тощо.

Повноваження представників ТЦК та СП в частині порядку оповіщення про виклик обмежуються виключно врученням повістки або мобілізаційного розпорядження, - каже адвокат.

Марина Бекало пояснила, що насильницькі дії представників ТЦК можуть бути кваліфіковані як перевищення службових повноважень, незаконне позбавлення волі або викрадення людини. Такі правопорушення матимуть кримінальні наслідки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #скандал
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...