В Музеї Кам’янського готується до відкриття нова виставка “Врятовані старожитності”
10 квітня в Музеї історії міста Кам’янське буде відкрито нову виставку, яка має назву "Врятовані старожитності".
Назва для цієї виставки обрана не випадково. ЇЇ експозиція складається з пам’яток археології, палеонтології та геології які були врятовані співробітниками музею та шанувальниками старовини під час війни росії проти України. Про це повідомляє 5692.com.ua з посиланням на інформацію з музею.
Також багато експонатів виставки мають пряме відношення до подій, що відбувалися в минулі роки і становили загрозу для історико-культурної спадщини України. В першу чергу – це гідробудівництво на Дніпрі, у тому числі спорудження Дніпродзержинської ГЕС, яку було розпочате в 1956 році. Це масштабне будівництво безумовно заподіяло шкоду пам’яткам історії та культури, які знаходились в зоні спорудження греблі, та на територіях, які підпадали під затоплення. Проте водночас це сприяло можливості для їх археологічного вивчення.
Дніпровською експедицією Інституту археології АН УРСР під час розвідок на правому березі Дніпра від с. Романкового до с. табурище Ново-Георгієвського району Кіровоградської області. На виставці будуть представлені матеріали Романківської середньопалеолітичної стоянки мисливців на мамонтів, виявлені впродовж 1957–1961 рр. під час будівництва Дніпродзержинської (нині – Середньодніпровської ГЕС), – пише про цей період на своїй сторінці у Фейсбук директор музею історії міста Кам’янське Наталія Буланова.
Окрему вагу майбутніх відвідувачів цієї виставки привернуть її експонати, врятовані та передані музею нашими захисниками. Військовослужбовцем ЗСУ Романом Друзем до музею були передані унікальні предмети старовини із зруйнованого нинішньою війною поселення черняхівської культури 2–4 ст. н. е. на Кіровоградщині, подібного до того, що знаходилося в районі старого с. Романкове. А військовослужбовець Петро Крук поділився з музеєм мінералами та гірськими породами, зібраними на Тернопільщині, Чернігівщині та Вінничині і які представляють геологічне минуле нашої країни.
Виставка буде пізнавальною для учнів загальноосвітніх шкіл, молоді та всіх шанувальників історії, – підкреслює Наталія Буланова.