• Головна
  • ТОП-3 скандальних пункти нового закону про мобілізацію в Україні
15:17, 12 квітня 2024 р.
Надійне джерело

ТОП-3 скандальних пункти нового закону про мобілізацію в Україні

ТОП-3 скандальних пункти нового закону про мобілізацію в Україні

Початок 2024 року для багатьох українців запам'ятається справді скандальним законопроєктом про мобілізацію. Тисячі правок, обговорень і обурень простих громадян.

Без "обмежено придатних", "подарунок" для чоловіків за кордоном і чиє водійське посвідчення можуть забрати, - розбирався 5692.com.ua.

Без обмежено придатних

Повторний медогляд, протягом 12 місяців, чекає на всіх, хто отримав 2 або 3 групу інвалідності після 24 лютого 2022 року. Ця новина точно не тішить тих, хто "заплатив за довідку" і, по суті, купив собі інвалідність.

Поняття "обмежено придатний" прибрали назавжди. Військових, яких після медогляду визнали непридатними, буде звільнено зі служби. Військовозобов'язані, яких визнають непридатними, будуть виключені з військового обліку.

Консульські послуги з військовим квитком

Без надання військового-облікових документів, чоловіки від 18 до 60 років не зможуть отримати консульські послуги. Як пояснюється в законопроєкті, це робиться не для вручення повістки чи депортації "ухилянтів". Це потрібно для розуміння з боку Міністерства оборони, скільки чоловіків перебуває закордоном, - принаймні так пояснює цю норму закону член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз.

Ірина Фріз пояснює, що у світі не існує механізму депортації українських чоловіків з інших країн.

Заборона водіння авто

Багато дискусій викликав і пункт про обмеження керування транспортними засобами. Розпоряджатися цим буде суд. Щоб справа дійшла до суду, у ТЦК мають зробити низку дій.

Для початку керівник ТЦК має встановити невиконання громадянином обов'язків за ч. 1 ст. 22 (неявка до ТЦК), ч. 3 ст. 22 (не уточнення даних), вчинення порушення за ст. 210-1 КУпАП і звернутися до поліції.

Якщо поліція не затримає такого громадянина, вона зобов'язана письмово сповістити ТЦК. Військові мають надіслати чоловікові лист-вимогу.

З дня вручення вимоги, після 10 календарних днів, якщо чоловік не прибув до ТЦК, у справу вступає суд. Саме там воєнком може попросити обмежити у праві водіння.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...