• Головна
  • Монокулярний та бінокулярний тепловізори: який краще?
Новини компаній
10:00, 18 квітня

Монокулярний та бінокулярний тепловізори: який краще?

Новини компаній
Монокулярний та бінокулярний тепловізори: який краще?, фото-1

Тепловізор – один із найзатребуваніших оптико-електронних приладів сучасності. Прибор, оснащений термочутливими сенсорами, активно використовується військовими, охоронцями, рятувальниками. Тепловізійна техніка дозволяє ефективно аналізувати місцевість у повній темряві та виявляти живі цілі, приховані за перешкодами.

Сучасний ринок пропонує два основних типи тепловізорів: монокуляри та біноклі. Про особливості та переваги кожного з цих різновидів – далі у статті.

Монокуляри

Тепловізори-монокуляри мають компактну конструкцію та невелику вагу. За формою цей прилад нагадує підзорну трубу з одною парою вхідної та вихідної лінз. Від звичайного оптичного прибору тепловізор відрізняється “начинкою”: всередині знаходяться теплочутлива матриця та блок-перетворювач.

Головною перевагою монокулярного прибору є оптимальні габарити. Даний пристрій зручно носити із собою у довгі експедиції, адже він займає мінімум місця та небагато важить.

Сьогодні на українському ринку можна знайти тепловізори-монокуляри виробництва GUIDE, AGM, Pulsar, HikMicro та інших брендів. У більшості моделей передбачені цифрове та оптичне збільшення, підтримка Wi-Fi та різні режими відображення кольору. Наприклад, XG35 від Pulsar має вісім варіантів палітр теплових карт.

Біноклі

Відмінність приборів цього типу очевидна: вони мають дві пари вхідних та вихідних лінз. Збільшення кількості деталей позначається на габаритах конструкції. Тепловізори-біноклі вдвічі ширші за монокуляри та мають більшу вагу. Така особливість може спричинити незручності при тривалому транспортуванні, однак бінокулярні моделі також мають важливі переваги.

Прилади з двома парами лінз забезпечують бінокулярне бачення, тому користувачу не потрібно примружувати одне око під час спостережень. Таке конструктивне рішення значно знижує навантаження на зір, і довга робота з тепловізором стає комфортнішою. До того ж біноклі мають ширший кут огляду, що дозволяє досконаліше аналізувати місцевість.

Бінокулярні тепловізори на український ринок поставляють топові виробники міжнародного рівня. Переглянути асортимент їхньої продукції можна за посиланням - https://expert-pro.com.ua/teplovizor/tip-teplovizor-binokl.

Як обрати тепловізор за технічними характеристиками?

Щоб не помилитися з вибором моделі, варто звертати увагу на низку параметрів. Зокрема:

  • Дальність виявлення. Мінімальний показник у сучасних приборах складає приблизно 450 метрів. У просунутих професійних тепловізорах дальність виявлення може перевищувати 5500 метрів.
  • Температурний діапазон. Вказує на те, наскільки низькі та високі температури ідентифікують сенсори прибору. Термочутливість датчика розраховується за стандартом NETD.
  • Роздільна здатність. Від неї залежить деталізація зображення. Оптимальним показником для професійної техніки вважається 1024х768.

Обираючи тепловізор, спирайтеся на специфіку майбутньої роботи. Індивідуальні особливості застосування допоможуть вибрати правильну модель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...