• Головна
  • Щоб не бути миттєво мобілізованим: адвокат розповів, як законно відмовитися від проходження ВЛК
14:28, 2 липня
Надійне джерело

Щоб не бути миттєво мобілізованим: адвокат розповів, як законно відмовитися від проходження ВЛК

Щоб не бути миттєво мобілізованим: адвокат розповів, як законно відмовитися від проходження ВЛК

В Україні під час дії воєнного стану та загальної мобілізації військовозобов'язаних чоловіків, які не стоять на військовому обліку або не оновили військово-облікові дані, можуть затримати працівники поліції та доставити до ТЦК. Уже на місці таких громадян нерідко змушують одразу пройти ВЛК.

Водночас військовозобов'язані мають можливість на законних підставах відмовитися від негайного проходження медогляду. Як це зробити, пояснив адвокат Роман Сімутін.

Мабуть, усі чули історії про чоловіків, яких забирали в ТЦК, а вже наступного дня вони перебували у військовій частині, не зважаючи навіть на проблеми зі здоров’ям, - зазначив Сімутін.

За словами адвоката, громадяни мають право вимагати видачі повістки на іншу дату, обов’язкового проведення аналізів, проходження правильного медогляду, а також оскаржити висновок ВЛК та не бути миттєво мобілізованими.

Як відмовитися від ВЛК

Адвокат розповів, що процедура проходження військово-лікарської комісії чітко прописана у наказі Міноборони від 14 серпня 2008 року №402. Цей документ унеможливлює відмову від проходження медкомісії.

Проте в тих випадках, якщо в ТЦК змушують пройти медогляд тут і зараз, а у військовозобов'язаного немає при собі відповідних медичних документів, висновків, результатів аналізів, він має право заявити про відмову виконувати незаконні розпорядження.

Натомість військовозобов'язаний має сказати, що не відмовляється від проходження ВЛК, але у спосіб, визначений законом, та запропонувати виписати направлення на медкомісію на іншу дату для отримання виписки з амбулаторної карти та лікарських висновків.

Адвокат зазначив, що до особової справи окремою заявою слід додати всі наявні лікарські виписки, висновки з амбулаторної картки, які має розглянути комісія.

Спеціалісти, що входять до складу ВЛК, не ставлять діагнозів, а дають експертну оцінку стану особи та порушень функцій організму. Тобто діагнози встановлюються до медичного огляду ВЛК або за її направленням, - пояснив Сімутін.

Тому військовозобов'язаним, які мають якісь захворювання, перед проходженням огляду у профільного лікаря слід повідомити про наявність проблеми, показати виписку та вказати, що долучено всі документи до особової справи.

Яку помилку роблять чоловіки після проходження ВЛК

Сімутін називав головну помилку, яку роблять 90 % військовозобов'язаних після проходження ВЛК.

Після проходження ВЛК вам намагаються вручити повістку на відправку, не надавши висновку самого ВЛК про придатність, оформленого у вигляді довідки. Фактично мобілізують всліпу, - зазначив адвокат.

Тобто військовозобов'язаний не знає свій статус, а від нього ще щось вимагають – поставити якісь підписи тощо, не надаючи довідку. Саму довідку, каже Сімутін, видають вже із військовим квитком і пропонують поставити підпис, "правда, без дати – вона вже там стоїть, але не та, якою ви отримуєте". Це робиться для того, щоб особа не могла скористатися правом оскаржити висновок ВЛК, на що дається термін один місяць.

Якщо громадянин не погоджується з висновком ВЛК, він може подати заяву на оскарження, і до моменту переогляду його не можуть мобілізувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВЛК #відмова від ВЛК
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...