• Головна
  • Департамент екології Кам'янського звітує про свою роботу
12:17, 5 липня

Департамент екології Кам'янського звітує про свою роботу

Департамент екології Кам'янського звітує про свою роботу

Департамент екології та природних ресурсів Кам'янської міської ради відзвітував про свою роботу у 2024 році. Звіт в рамках «Екологічної програми Кам’янської міської територіальної громади на 2022–2025 роки» зі змінами.

З метою покращення екологічної ситуації в місті Кам’янське, проведення природоохоронних заходів, вжиття заходів щодо захисту населення від факторів екологічних та радіаційних забруднень та інших екологічно важливих заходів, відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 №1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», постанови КМУ від 09.06.2021 №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану», розпорядження КМУ від 24.02.2022 №181-р «Питання забезпечення здійснення заходів правового режиму воєнного стану в Україні», Указу Президента України від 24.02.2022 №68/2022 «Про утворення військових адміністрацій» органи місцевого самоврядування повинні запроваджувати та здійснювати заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, дотримання безпеки населення та з метою упередження виникнення надзвичайної ситуації та настання екологічної небезпеки для населення.

З метою реалізації екологічних прав громадян у місті реалізуються природоохоронні заходи відповідно до затвердженої рішенням міської ради «Екологічної програми Кам’янської міської територіальної громади на 2022–2025 роки» зі змінами.

Серед джерел фінансування природоохоронних заходів бюджетним законодавством України визначені кошти фондів охорони навколишнього природного середовища (ОНПС), що формуються за рахунок сплати екологічного податку (45% до державного фонду, 30% до обласного та 25% до місцевих фондів). Нажаль, за останні роки сума коштів, які надходять до спеціального фонду зменшується, а з початком російської агресії на території нашої країни були вимушені призупинити свою роботу більшість підприємств міста, які відраховують кошти до екологічного фонду.

Основними напрямками в проведенні природоохоронних заходів у 1кварталі 2024 року були роботи з охорони і раціонального використання водних ресурсів, природних рослинних ресурсів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, раціонального використання і зберігання відходів, охорона атмосферного повітря, ліквідація хімічно-небезпечних речовин.

Щорічний фонд охорони навколишнього природнього середовища у місті складає 9,77 млн. грн. на рік, що у свою чергу унеможливлює виконання низки важливих екологічних заходів, покликаних поліпшити вкрай негативне екологічне становище нашого міста. Більшість заходів потребують співфінансування з обласного та державного бюджетів.

На заходи з захисту населення від факторів радіаційного забруднення навколишнього природного середовища в зоні впливу хвостосховища по вул. Кодацька витрачено 221,8 тис. гривень.

Проводились заходи щодо екологічно безпечного збирання, перевезення та знешкодження відходів на території міста.

Виконувалось технічне обслуговування зовнішніх мереж водовідведення (послуги по утриманню меліоративної системи міста), на які освоєно 568,322 тис. гривень.

Інші заплановані на 2024 рік природоохоронні заходи в 1 кварталі не проводились.

Основні природоохоронні заходи Екологічної програми Кам’янської міської територіальної громади на 2022–2025 роки, які виконуються промисловими підприємствами – забруднювачами міста за рахунок власних коштів передбачені у додатку 2 до Програми.

Нагадаємо, що у минулому звіті департамент відзвітував про наступне:

Протягом 2023 року проведено збір інформації та аналіз виконання природоохоронних заходів Екологічної програми Кам`янської територіальної громади на 2022-2025 роки в межах компетенції департаменту. Розпочато роботу та опрацьовано деякі питання щодо розроблення заходів по впровадженню Стратегії міста Кам`янське на період до 2027 року відповідно розпорядження міського голови від 22.03.2023 №63-р. Опрацьовано нормативно-правові документи щодо розроблення Плану адаптації міста Кам’янське до змін клімату. Опрацьовано протокол засідання Кам’янської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 20.01.2023 року №1 щодо питань підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2023 році.

Опрацьовано витяг з протоколу №10 постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку міста, бюджету, фінансів та інвестицій Кам’янської міської ради від 16.12.2021 щодо діяльності КП КМР «Екосервіс».

На виконання Листа начальника управління Служби Безпеки України у Дніпропетровській області (вхід. №7-21/149 від 17.01.2023), щодо виявлення порушень забезпечення режиму секретності, розглянуто та опрацьовано зазначене питання та вжиті відповідні заходи.

Направлені:

- бюджетний запит до голови дніпропетровської обласної державної адміністрації Сергія ЛИСАКА щодо надання фінансової допомоги для реалізації екологічного заходу по проєкту «Проведення заходів щодо поліпшення стану лівобережного дренажного каналу м. Кам’янського. Реконструкція. Коригування»;

- заявки до Державного спеціалізованого підприємства «ОБ'ЄДНАННЯ «РАДОН»; - запити Державної екологічної інспекції Придніпровського округу - договори до Державного спеціалізованого підприємства «ОБ'ЄДНАННЯ «РАДОН»;

- листи до Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології; - регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області; - Фонду держмайна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградських областях;

- запити до підприємств та установ міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...