• Головна
  • Як каратимуть чоловіків за кордоном за неоновлення військово-облікових даних: пояснення адвоката
12:00, 23 липня
Надійне джерело

Як каратимуть чоловіків за кордоном за неоновлення військово-облікових даних: пояснення адвоката

 Як каратимуть чоловіків за кордоном за неоновлення військово-облікових даних: пояснення адвоката

Військовозобов'язані громадяни України, які мешкають за кордоном, повинні оновити свої дані у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки через дипломатичні установи України. В іншому випадку для них передбачені штрафи. Адвокат Сергій Савинський розповів, як саме буде відбуватися процедура оновлення даних та які наслідки очікують на тих, хто цього не зробить.

Вимоги щодо оновлення даних

Згідно з чинним законодавством України, всі військовозобов'язані громадяни, які перебувають за кордоном, зобов'язані оновлювати свої дані у відповідних органах. Адвокат Сергій Савинський пояснює, що це стосується також тих, хто був знятий з військового обліку у зв’язку з виїздом за межі України на термін понад три місяці. Від 18 травня такі громадяни повинні протягом 30 днів стати на військовий облік. Це стосується також хлопців, які досягли 17-річного віку.

Наслідки за неоновлення даних

Якщо чоловік не став на військовий облік і не оновив свої дані, його можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Це передбачає накладання штрафу у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. Адвокат Савинський зазначає, що у разі неоскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та несплати штрафу, щодо особи буде відкрито виконавче провадження. Це означає, що відповідна сума штрафу буде стягнута за рахунок коштів, рухомого та нерухомого майна порушника.

Процедура оновлення даних за кордоном

Українці, які перебувають за кордоном, мають кілька варіантів для оновлення своїх даних. Вони можуть зробити це через офіційну електронну адресу або телефони ТЦК та СП, а також через закордонні дипломатичні установи.

Для подання заяви про взяття на облік потрібно надати відповідні відомості:

  • ідентифікаційний податковий номер (ІПН),
  • адресу місця проживання,
  • адресу електронної пошти,
  • контактний номер телефону,
  • копію першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Заяву можна подати особисто разом із паспортом громадянина України для виїзду за кордон, або засобами поштового зв’язку разом із копією першої сторінки закордонного паспорту. Дипломатична установа надсилає заяву з визначеними документами відповідному ТЦК та СП на його електронну адресу, яка розміщена на офіційному веб-сайті, у семиденний строк.

Виклики та труднощі реалізації

Неоновлення даних українців за кордоном може обернутися адміністративними штрафами, однак реалізувати це буде важче, ніж в країні. Міністерство оборони України зазначає, що наразі немає єдиного інструменту, який дозволив би ефективно контролювати оновлення даних військовозобов'язаних громадян за межами України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #документ #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...