• Головна
  • Як почистити металеві речі від іржі: 5 простих та дієвих способів
14:20, 2 серпня

Як почистити металеві речі від іржі: 5 простих та дієвих способів

Фото: Pexels

Фото: Pexels

З часом на металевих предметах з'являється рудий або коричневий наліт – іржа. Це не тільки візуальний дефект, адже іржа роз'їдає та відшаровує метал, руйнуючи речі. Якщо її вчасно не позбутися, це може призвести до того, що предмет стане непридатним до використання

Оцет

Для видалення іржі необхідно замочити предмет в контейнері з нерозбавленим білим оцтом. Якщо предмет великий, можна розпилити оцет на пошкоджену ділянку або прикласти до неї тканину, змочену в оцті.

Іржавий предмет слід витримати в оцті від 30 хвилин до 2 годин, у залежності від рівня пошкодження. Далі слід вийняти предмет, потерти іржаві ділянки м'якою щіткою, промити водою і ретельно висушити.

Лимонний сік і сода

Цей спосіб передбачає приготування суміші із двох порцій соди і однієї порції свіжого лимонного соку. Таку пасту слід рясно нанести на іржаві ділянки та залишити мінімум на 30 хвилин.

Далі виріб слід потерти щіткою, промити під водою та висушити за допомогою ганчірки. За необхідності повторити обробку лимонно-содовою пастою.

Картопля та сода

Іржу з металу можна видалити за допомогою сирої картоплини, яка діятиме за рахунок вмісту щавлевої кислоти. Потрібно лише розрізати картоплю навпіл, притрусити содою та потерти проблемні ділянки виробу. Після цього предмет слід промити водою та висушити.

Калієва сіль

Винний камінь, калієва сіль або гідротартрат калію – це порошок, який використовується в кондитерських виробах для розпушення тіста. Він також може допомогти у вирішенні проблеми. Для цього слід змішати 1/4 склянки калієвої солі з 1 склянкою білого оцту.

Отриманою пастою потрібно покрити іржаву ділянку та зачекати 5 хвилин. Далі почистити метал щіткою, промити та висушити.

Лимонна кислота

Порошок лимонної кислоти потрібно змішати з содою в рівних кількостях та додати води, щоб утворилася паста. Нанести суміш на іржаву ділянку за допомогою губки та зачекати 30 хвилин.

Після цього слід змочити щітку та почистити предмет, далі промити та добре висушити.

Важливе застереження: якщо річ є цінною або антикварною, краще спочатку протестувати засіб для видалення іржі на непомітній ділянці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#іржа #прибрати іржу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...