• Головна
  • Доступні ліки для людей із розладами психіки: хто може виписати і як їх отримати
14:00, 8 серпня
Надійне джерело

Доступні ліки для людей із розладами психіки: хто може виписати і як їх отримати

Доступні ліки для людей із розладами психіки: хто може виписати і як їх отримати

Державна програма реімбурсації «Доступні ліки» дозволяє пацієнтам отримувати необхідні медикаменти безоплатно або з незначною доплатою. Особливо важливо, що в умовах повномасштабної війни програма не лише продовжує свою дію, але й розвивається. Зокрема, розширюється перелік доступних ліків, що охоплює і препарати для лікування розладів психіки та поведінки, а також епілепсії.

Перелік доступних ліків

Станом на сьогодні, до переліку входять 65 товарних позицій лікарських засобів та медичних виробів для лікування розладів психіки та поведінки, а також епілепсії. Повний перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки», можна переглянути на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Статистика виписаних рецептів

За час існування програми за категорією «Розлади психіки та поведінки. Епілепсія» виписали майже 365 тисяч електронних рецептів. З них понад 317 тисяч, або близько 87%, були погашені для 57,5 тисячі пацієнтів. З початку 2024 року вже виписали понад 100 тисяч електронних рецептів, з яких погасили майже 90,5 тисяч, що становить 88,87%.

Вартість реімбурсації

Вартість лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації, частково або повністю відшкодовує Національна служба здоров'я України. У 2024 році відшкодування за програмою «Доступні ліки» у категорії «Розлади психіки та поведінки. Епілепсія» склали майже 34 мільйони гривень. За весь час дії програми ця сума сягнула майже 105,5 мільйона гривень.

Як отримати доступні ліки

Щоб отримати ліки за програмою «Доступні ліки», зверніться до сімейного лікаря, лікуючого лікаря або психіатра. Для лікування епілепсії можна звернутися до невролога або психіатра. Лікар створить план лікування в Електронній системі охорони здоров'я та випише перший рецепт.

За наступними рецептами можна звертатися до лікарів первинної медичної допомоги: сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Лікар випише рецепт на основі плану лікування, який склав лікар-спеціаліст. Строк дії рецепта з дати його виписування становить 30 календарних днів.

З рецептом зверніться в аптеку, що має договір з НСЗУ за програмою реімбурсації. Таку аптеку можна впізнати за наліпкою «Доступні ліки» або знайти одним із наступних способів:

  • через сайт НСЗУ на електронній карті місць відпуску лікарських засобів за е-рецептом,
  • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Назвіть фармацевту номер рецепта та код підтвердження або покажіть роздруковану у лікаря інформаційну пам’ятку. Запитайте про наявні в аптеці торговельні назви лікарських засобів у відповідних формі випуску, дозуванні та кількості, а також про те, який лікарський засіб повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити.

Якщо ваш лікар перебуває на лікарняному, отримати рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки» можна у лікаря, якого медзаклад призначає на заміну. Він може виписати необхідний рецепт на основі даних в ЕСОЗ, навіть якщо він не є вашим постійним лікарем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліки #рецепт #психіка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...