Пилові кліщі атакують: хто вони, як знайти та вберегтися
Не всі знають, що в нашому домі живуть організми, які харчуються людською шкірою. Розмножуються вони дуже стрімко - самка може відкласти близько 300 яєць.
Звучить страшно, але давайте розберемося, як з ними боротися і звідки ці кліщі з'являються.
Пилові кліщі
Кліщі-сапрофіти (пилові кліщі) - мікроскопічні істоти розміром до 0,5 мм. Термін їхнього життя близько 4 місяців.
Улюблене місце проживання - матрац. Саме там для них ідеальні умови проживання. У кількох грамах пилу може бути до десятка тисяч особин. Така концентрація паразитів створює несприятливі умови, адже випорожнюються вони там, де живуть. Кожен кліщ може виробити фекалій у 200 разів більше, ніж його власна вага.
Як впливають кліщі на людину
Безпосередньої шкоди, на щастя, вони завдати не можуть. Однак створити проблеми - запросто. Токсичними є фекалії кліщів. Тому людям із респіраторними захворюваннями потрібно бути пильними. Також вони впливають на шкіру - прискорюється процес відмирання клітин.
Важливий факт: коли ви застеляєте ліжко, токсичні фекалії потрапляють у повітря й отруюють його. В інтернеті є дослідження, які показали, що 80% випробовуваних із бронхіальною астмою мають алергію на пилових кліщів.
Де шукати пилових кліщів
Найкраще місце для них там, де немає світла та впливу ззовні. Тому матраци, подушки, ковдри, килими, пледи - найкраще місце для їхнього життя. Можуть вони бути і в одязі, який роками лежить у вас у шафі.
Пылевые клещи
Рекомендації щодо боротьби з пиловими кліщами
Повністю вбити всіх кліщів у вас не вийде - це факт. Можна лише скоротити їхню кількість. Для цього дотримуйтесь порад:
- Вологе прибирання з використанням розчину кухонної солі (20%).
- Прибирання сухим пилососом тільки погіршить ситуацію, адже пил розноситься по всьому будинку.
- Провітрюйте свою постільну частіше, ніж зазвичай. Кліщі не можуть жити при яскравому світлі, свіжому повітрі і температурі вище або нижче 20-25 градусів.
- Подушки міняйте кожні два роки, а матрац раз на 8-10 років.