В "Укргідроенерго" розповіли, який відсоток потужностей ГЕС втратила Україна після ударів рф
Гендиректор "Укргідроенерго" Ігор Сирота повідомив, що Україна внаслідок російських ударів втратила понад 40% потужностей у сфері гідроенергетики. Наразі зруйнована Каховська ГЕС і практично не функціонує Дніпровська ГЕС через суттєві пошкодження, передає 5692.com.ua.
Гідрогенерація в Україні: основні втрати
Україна втратила понад 40% гідрогенераційних потужностей, зокрема через повне руйнування Каховської ГЕС. Водночас, Дніпрогес, одна з найбільших гідроелектростанцій країни, практично зупинила свою роботу через серйозні пошкодження внаслідок ракетних ударів. За словами Ігоря Сироти, генерального директора "Укргідроенерго", інші гідроелектростанції перебувають в процесі відновлення, але постійні обстріли та ракетні удари значно ускладнюють ці процеси.
Проблеми, з якими стикається гідроенергетика України, мають критичне значення для загальної енергетичної системи, адже гідрогенерація відіграє важливу роль у балансуванні енергетичних потреб країни. Втрата понад 40% генерації ставить під сумнів можливість підтримки стабільної роботи системи під час холодного сезону.
Відновлення гідроелектростанцій: довгий і складний процес
Ігор Сирота підкреслив, що відновлення пошкоджених гідроелектростанцій є довготривалим процесом. Основна причина полягає в тому, що більшість обладнання для ремонту або заміни має виготовлятися за кордоном, а терміни є дуже тривалими. Багато елементів енергетичних об'єктів не можна швидко відновити, оскільки їх виготовлення може займати кілька місяців або навіть більше року.
Особливо гостро питання стоїть перед підготовкою до зимового сезону, коли попит на електроенергію значно зростає. Українська влада намагається зробити все можливе для відновлення потужностей до осінньо-зимового періоду, але невизначеність залишається через постійні обстріли та пошкодження.
Крім гідроенергетики, українська теплова генерація також зазнала значних втрат. Зокрема, йдеться про більше 80%.
Виклики перед енергосистемою взимку
Очікування щодо майбутньої зими в Україні є досить тривожними. Ігор Сирота підкреслив, що навіть попри всі зусилля щодо відновлення енергетичних потужностей, гарантій щодо того, що система зможе функціонувати без перебоїв, немає. Багато залежить від того, чи продовжаться ракетні обстріли і які масштаби пошкоджень вони принесуть.
Ми плануємо одне, ворог планує інше, тому сьогодні щось прогнозувати дуже важко, — зазначив Сирота.
Ця невизначеність ускладнює роботу енергетиків та планування відновлювальних робіт. Кожна нова атака може руйнувати вже відновлені частини інфраструктури, що значно віддаляє повний ремонт генераційних потужностей.