• Головна
  • Учені розповіли, чи дійсно мобільні телефони підвищують ризик серцевих захворювань
13:05, 5 вересня
Надійне джерело

Учені розповіли, чи дійсно мобільні телефони підвищують ризик серцевих захворювань

Учені розповіли, чи дійсно мобільні телефони підвищують ризик серцевих захворювань

У сучасному світі мобільні телефони стали невід'ємною частиною життя більшості людей. Однак разом із зручностями з'являються і певні ризики для здоров'я, які викликають занепокоєння науковців. Нещодавнє дослідження, проведене в Китаї, виявило зв'язок між використанням мобільних телефонів і підвищеним ризиком серцевих захворювань, особливо серед курців і діабетиків, розповіли на порталі 5692.com.ua.

Результати дослідження

У дослідженні, про яке розповіли на порталі Canadian Journal of Cardiology, науковці вивчали вплив використання мобільних телефонів на здоров'я серцево-судинної системи. Основну увагу притділили проблемам, пов'язаним із порушенням сну, психологічним стресом і розвитком невротичних станів.

Зокрема, автори дослідження зазначають, що погані сон і психічне здоров'я можуть негативно впливати на розвиток серцево-судинних захворювань через порушення циркадного ритму, ендокринні та метаболічні збої, а також посилення запальних процесів. Ці фактори можуть серйозно погіршувати роботу серця, особливо в людей, які вже мають певні схильності до захворювань.

За словами доктора Сянхуей Ціня, одного з дослідників, тривале і часте використання мобільного телефону може погіршувати загальний стан здоров'я, особливо через порушення сну. Зміни в режимі дня та недостатній відпочинок сприяють накопиченню стресу, який, своєю чергою, впливає на серцево-судинну систему.

Методи і тривалість дослідження

Дослідження, яке охопило 444 000 дорослих людей середнього віку, базується на даних, зібраних у період з 2006 по 2010 рік. Учасники відповідали на питання про частоту використання мобільних телефонів. Ті, хто здійснював або отримував принаймні один дзвінок на тиждень, вважалися регулярними користувачами мобільних телефонів. При цьому 23% респондентів використовували свої телефони в середньому близько години на тиждень.

Дослідники спостерігали за станом здоров'я учасників протягом наступних 12 років, звертаючи увагу на лікарняні записи та випадки смерті від серцево-судинних захворювань. Особливо цікавили дослідників такі проблеми, як інсульт, ішемічна хвороба серця, фібриляція передсердь і серцева недостатність.

Основні результати дослідження

Понад 56 000 учасників дослідження за цей час зіткнулися з серцево-судинними захворюваннями. При цьому було виявлено, що звичайні користувачі мобільних телефонів, особливо ті, хто має шкідливі звички, такі як куріння або страждає на цукровий діабет, зазнають значно вищого ризику.

Дослідники також підрахували, що близько 11,5% випадків серцево-судинних захворювань пов'язані з психологічними розладами, 5,1% – з порушенням сну, і 2,25% – з невротизмом. Ці фактори, за словами науковців, є тісно пов'язані з використанням мобільних телефонів, які сприяють підвищенню рівня стресу та погіршенню сну.

Автори дослідження також висловили занепокоєння щодо впливу на здоров'я радіочастотних електромагнітних полів, які випромінюються мобільними телефонами. Радіочастотні електромагнітні поля можуть взаємодіяти з організмом, що призводить до різних проблем зі здоров'ям, у тому числі із серцем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобільні телефони #здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...