У Мінсоцполітики розповіли, які зміни чекають на людей з інвалідністю після реформи МСЕК
Система соціальної підтримки людей з інвалідністю в Україні на порозі значних змін. Планована реформа, зокрема, передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та вдосконалення процедур призначення пенсій і допомоги для осіб з інвалідністю. Проте навколо цих змін поширюється чимало чуток та некоректної інформації. Міністерство соціальної політики України наголошує, що реформа жодним чином не вплине на права та виплати для тих, кому вже призначили пенсії по інвалідності на законних підставах.
Пенсії по інвалідності: гарантії від держави
Міністерство соціальної політики України офіційно заявило, що усі громадяни, яким вже призначили пенсії по інвалідності, продовжуватимуть отримувати ці виплати незалежно від реформи чи ліквідації МСЕК. Фінансування залишиться незмінними для осіб з інвалідністю, які отримують допомогу відповідно до чинного законодавства.
Мета реформи: прискорення та спрощення процесу підтримки
Реформа соціальної підтримки осіб з інвалідністю має на меті вдосконалення системи для громадян, що стикаються з труднощами під час отримання необхідних довідок та виплат. Основними завданнями реформи є:
- прискорення призначення допомоги;
- зменшення бюрократії;
- прозорість та зручність.
Ліквідація МСЕК: що зміниться?
МСЕК – це державні комісії, які визначають ступінь інвалідності та надають довідки, необхідні для отримання пенсій та інших соціальних виплат. Проте чинна система часто критикується за складність процедур і неоднозначність рішень. Після ліквідації МСЕК, замість традиційного формату експертних комісій планується впровадження нових, прозоріших механізмів для визначення інвалідності та призначення допомоги.
Зміни, які передбачає реформа:
- замість особистого звернення до численних установ і комісій, нова система дозволить подавати документи в електронному форматі, що значно прискорить процес.
- усі процеси щодо оформлення допомоги та перевірки даних будуть максимально автоматизовані.
- впровадження сучасних стандартів для оцінки ступеня інвалідності.