• Головна
  • Водохреще у 2025 році: коли відзначатимемо за новим календарем, традиції та історія свята
14:00, Сьогодні
Надійне джерело

Водохреще у 2025 році: коли відзначатимемо за новим календарем, традиції та історія свята

Водохреще у 2025 році: коли відзначатимемо за новим календарем, традиції та історія свята

Водохреще, або Хрещення Господнє, — це одне з найбільших християнських свят, яке нагадує про знаменну подію в житті Ісуса Христа — його хрещення в річці Йордан. Раніше це свято завжди відзначали 19 січня, але після переходу на новий календар дати змінилися. У 2025 році українці святкуватимуть Водохреще 6 січня.

Що символізує свято Хрещення Господнє?

Це свято має глибокі духовні корені. Воно пов’язане з тим, як Іван Хреститель охрестив Ісуса Христа у водах Йордану. У цю мить на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба, а з неба почувся голос Бога-Отця. Саме тому це свято також називають Богоявленням.

Водохреще завершує цикл різдвяно-новорічних свят. У народі його ще називають Йорданом, що нагадує про річку, де відбулося хрещення. Це таїнство стало взірцем для всіх вірян, адже через хрещення людина символічно «народжується наново» для життя у Христі.

Традиції, які передаються з покоління в покоління

У цей день особливу увагу приділяють освяченій воді. Ранок починають з ковтка цієї води натщесерце, читаючи молитву. Кажуть, що вона має здатність зцілювати і тіло, і душу. Люди запасаються свяченою водою на весь рік, використовуючи її для молитов та лікування.

Ще одна традиція — купання в ополонці. Хоча ця практика більше народна, ніж церковна, багато хто вірить, що занурення в крижану воду очищає від гріхів. Але тут важливо діяти розсудливо й не ризикувати здоров’ям, особливо якщо ви не підготовлені.

Чого варто уникати на Водохреще?

Церква нагадує, що у цей день не можна сваритися, лаятися чи обманювати. Заборонено працювати важко фізично або займатися побутовими справами. Також не варто давати чи брати гроші в борг. Свято слід провести в гармонії, молитві й душевному спокої.

Цікаво, що раніше люди навіть не ставили посудину зі свяченою водою на підлогу, вважаючи це неповагою, і ніколи не розбавляли її. Тож, як бачите, традиції мають як практичний, так і символічний характер.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водохреще #християгство #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...