Скільки треба працювати, щоб купити квартиру в Україні: рейтинг міст
Власна квартира для багатьох українців досі залишається лише мрією. Утім, як стверджують аналітики порталу "Лун", за останні пів року ситуація з доступністю нерухомості покращилася.
Як довго доведеться збирати на однокімнатну квартиру?
У Херсоні середня ціна однокімнатної квартири складає близько $15 тис., а середня місячна зарплата в Україні – 19 тисяч гривень. Тобто для купівлі потрібно накопичувати приблизно 2,8 річного доходу.
А ось у Львові все значно складніше. Середня вартість такого житла тут досягає $65 тис., у той час як середня зарплата в регіоні – лише 22,5 тисяч гривень на місяць. Тому доведеться працювати аж 10 років, щоб дозволити собі однокімнатну квартиру.
У Києві теж непросто: вартість квартири в середньому $60 тис., а зарплата – 25 тисяч гривень. Виходить, що накопичення займе 8,3 роки.
У Дніпрі збирати на 1-кімнату квартиру доведеться 5 років.
А як щодо двокімнатних квартир?
І тут бачимо схожу картину. На сході країни ціни виглядають більш привабливо:
- У Запоріжжі двокімнатна квартира обійдеться у 4,6 річної зарплати.
- У Миколаєві – 5,7,
- У Дніпрі – 6,9,
- а в Харкові – 6.
Західні регіони традиційно дорожчі. Наприклад:
- Львів – 13,7 річної зарплати,
- Ужгороді – 13,4,
- а у Чернівцях, Луцьку чи Рівному доведеться витратити близько 10,7 років.
У Києві цей показник становить 13 років.
Трикімнатні квартири: скільки це років роботи?
Найскладніше з трикімнатними квартирами, особливо в столиці. Щоб накопичити на таку квартиру в Києві, доведеться працювати близько 18,7 років. У Львові трохи легше, але все одно значна цифра – 17,3 роки.
На сході й півдні справи кращі. У Херсоні на трикімнатну квартиру доведеться збирати 5,2 роки, у Запоріжжі – 6,7 років, а в Дніпрі – 9,5.