• Головна
  • Чому з віком здається, що час летить швидше
11:00, 4 січня

Чому з віком здається, що час летить швидше

Чому з віком здається, що час летить швидше

Чи помічали ви, як у дитинстві рік здавався майже нескінченним, а тепер дні, тижні й місяці пролітають, наче мить? Напевно, це питання час від часу виникає у багатьох. І, як виявилося, цьому є наукове пояснення.

Професор машинобудування Адріан Бежан пояснює, що кожна людина сприймає час по-своєму, і це сприйняття змінюється з віком. У юності наш мозок працює як новенький комп’ютер: швидко обробляє інформацію і "запам’ятовує" усе довкола. Але з роками механізм починає уповільнюватися.

Як працює мозок

Наш мозок — це складна система, яка з часом змінюється. З віком нейрони ускладнюються, і сигнали між ними проходять довший шлях. Це уповільнює обробку візуальної інформації, через що здається, що час мчить швидше. Простими словами, наш мозок вже не встигає обробити всі ті "кадри", які колись з легкістю вловлював у юності.

До речі, це можна пояснити і через цікаву математичну логіку: для чотирирічної дитини рік — це ціла чверть її життя, тоді як для 40-річної людини це лише незначна частка.

Звички і рутина

Виявляється, коли ми повторюємо одні й ті самі дії, мозок сприймає їх як "однакові", і це теж прискорює відчуття часу. Наприклад, коли день за днем проходить у схожому темпі — робота, дім, вихідні — то нових вражень майже не залишається. А ось у дитинстві кожен день був наче маленькою пригодою: нові місця, люди, відкриття.

Що з цим робити

Адріан Бежан радить "вийти з рутини" і спробувати щось нове. Чули хороший жарт? Поділіться ним. Маються цікаві ідеї? Втілюйте їх у життя. Простий спосіб оживити відчуття часу — це створювати яскраві моменти, які запам’ятаються.

До речі, професорка психології Сінді Лустіг із Мічиганського університету теж говорить про важливість нових вражень. Вона вважає, що "час розтягується", коли ми переживаємо багато подій за короткий період. Тож, плануйте нові пригоди, розвивайте хобі чи просто насолоджуйтеся моментом.

Живіть тут і зараз

Наостанок — головна порада. Не зациклюйтесь на минулому, бо це не допоможе вам зупинити час. Живіть сьогоднішнім днем, створюйте спогади і залишайте простір для несподіванок. Тоді, можливо, час перестане так стрімко пролітати повз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#час #мозок #життя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...