Україна обмежить виплати пенсій для колаборантів: як це вплине на державний бюджет
Нарешті Українські законотворці "взялися" за пенсії тих, хто співпрацював із ворогом. Ідея, зізнаюсь, доволі резонансна, але, здається, її суспільство підтримає. Ну, погодьтеся, важко уявити, щоб люди, які зрадили свою країну, отримували від неї хороші виплати. Це виглядає, як мінімум, несправедливо.
Отже, що пропонують
Якщо людина була засуджена за співпрацю з окупантами, її пенсія не перевищуватиме 2 361 гривню – це рівень прожиткового мінімуму. Не більше. Про це заявив депутат Ярослав Железняк. До речі, ініціативу вже підтримало 233 нардепи – більше, ніж потрібно для ухвалення.
Тут важливо розуміти, кого саме стосується ця норма. Мова про тих, хто, наприклад, намагався захопити владу чи підтримував спроби перекроїти наші кордони (такі, знаєте, "політичні експерименти"). А ще це про зрадників, шпигунів, диверсантів та інших персонажів, які діяли проти України. Навіть якщо їх зараз шукають, але поки не впіймали – теж підпадають під це правило.
Однак, тут є ще один момент. Кабмін вирішив взятися і за надто високі пенсії. Ті, що перевищують 23 610 гривень (це десятикратний прожитковий мінімум), теж будуть "урізані" за спеціальними коефіцієнтами. І це стосується не лише пересічних громадян, а й, наприклад, суддів, прокурорів чи колишніх нардепів. Ну, наче логічно: зараз усі мають затягнути паски, хіба ні?
Але чи це справедливо
З одного боку, країна в стані війни, ресурси потрібні для оборони, підтримки армії. А з іншого – є люди, які точно не заслуговують на комфортне життя за рахунок держави. От така дилема.
Зрештою, рішення ще обговорюється, але тенденція зрозуміла: допомагати тим, хто заслуговує, і притягати до відповідальності тих, хто зрадив. Що з цього вийде – побачимо.