• Головна
  • Лівші, правші та амбідекстри: як генетика і середовище визначають домінуючу руку
09:30, Сьогодні

Лівші, правші та амбідекстри: як генетика і середовище визначають домінуючу руку

Лівші, правші та амбідекстри: як генетика і середовище визначають домінуючу руку

Чи знали ви, що на планеті лівші складають лише 10% населення? Довгий час ця особливість викликала нерозуміння, а подекуди й страх. Колись ліворукість вважали ледь не "печаткою диявола", а дітей змушували переучуватися писати правою рукою. На щастя, зараз таких забобонів майже не лишилося. Але чому одні люди лівші, а інші – правші?

Так ось, зараз наука все більше вивчає цей феномен, і нові дослідження дають зрозуміти, що ліворукість або праворукість – це не питання лише виховання чи умов життя після народження. Уявіть собі, все починається набагато раніше, ніж ми думали!

Лівша чи правша – це ще до народження

Вчені з кількох країн – Голландії, Великої Британії та Китаю – провели дослідження, вивчаючи розвиток плода в утробі. І що ж вони виявили? Що рішення, яка рука буде домінувати у дитини, відбувається ще до того, як мозок встигне "підключитися" до спинного. Тобто в момент розвитку ембріона уже "вирішується", якою рукою дитина буде писати, тримати ложку чи класти руки на коліна.

Виходить, що йдеться не тільки про те, як мозок після народження "вчить" дитину щось робити – це значно глибше. Так, це генетика і певні фактори, які впливають ще до народження, формуючи, скажімо так, "спеціалізацію" руки.

Генетика і середовище: хто ж винен

До речі, дослідження показали, що генетика не єдина, хто тут "винен". Виявляється, що ліворукость і навіть амбідекстризм (коли людина добре користується обома руками) – це результат не тільки спадкових чинників, а й впливу середовища. Можливо, це й середовище, в якому дитина розвивається в утробі матері, теж має значення. Ось вам і ще одна загадка, яка чекає на розв'язок!

Зараз вчені планують продовжити спостереження і намагатися зрозуміти більше про цей загадковий процес, що відбувається ще до народження. Чи може виявитися, що все набагато складніше, ніж ми думали? Скажімо так, не виключено, що найближчим часом нас чекають ще цікавіші відкриття в цій темі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рука #ліва #права
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...