![](https://s.5692.com.ua/section/logo/upload/pers/74/logo.png?20250206)
Мовний омбудсмен закликав ВР перейменувати Синельникове та Павлоград
![Мовний омбудсмен закликав ВР перейменувати Синельникове та Павлоград Мовний омбудсмен закликав ВР перейменувати Синельникове та Павлоград](/dist-assets/images/cap.jpg)
Мовний омбудсмен Тарас Кремінь звернувся до депутатів із закликом ухвалити окремі рішення на 13-й сесії ВР, які мають прискорити процес євроінтеграції та завершити дерусифікацію українського простору. Про це він написав у Facebook.
Які міста можуть отримати нові назви
У йогт зверненні йдеться про перейменування населених пунктів, назви яких мають російське походження або не відповідають мовним стандартам України. У переліку – Синельникове, Павлоград і Первомайськ.
Суспільний запит на дерусифікацію зараз як ніколи високий. Українці хочуть позбутися нав’язаних назв і повернути містам справжню ідентичність. Сподіваюсь це питання буде вирішено остаточно, – зазначив він.
Чому це важливо
Дерусифікація – це не просто зміна табличок на вулицях чи назв на картах.Це про відновлення історичної справедливості та зміцнення української національної свідомості.
Багато топонімів в Україні досі нагадують про радянське чи імперське минуле. І хоча після 2022 року цей процес суттєво пришвидшився, роботи ще вистачає. Деякі громади самостійно ініціюють перейменування, тоді як у деяких випадках рішення має ухвалювати Верховна Рада.
Що далі
Очікується, що депутати розглянуть це питання найближчим часом.
Зрештою, мова – це не лише засіб спілкування. Це частина нашої ідентичності, історії та культури. І повернення українським містам автентичних назв – ще один крок до зміцнення нашої державності.