• Головна
  • Чому рафінований цукор небезпечний для вашого мозку
17:29, Сьогодні

Чому рафінований цукор небезпечний для вашого мозку

Чому рафінований цукор небезпечний для вашого мозку

Наш мозок — це диригент, який постійно працює, навіть коли ми відпочиваємо. Йому потрібна енергія, але важливо, щоб ця енергія була «правильною». Одним із продуктів, які серйозно можуть йому нашкодити, є рафінований цукор.

«Природний» vs. «оброблений» цукор

Цукор буває різний. Наприклад, у фруктах, ягодах чи молоці міститься природний цукор. Він легше засвоюється і не так сильно «б’є» по організму. А ось рафінований цукор — це, як кажуть, зовсім інша пісня. Він додається в солодощі, газовані напої, соуси, навіть у випічку. Здається, з'їв щось корисне, а виявляється — то прихований цукор, який може нашкодити.

Зазвичай люди споживають близько 77 грамів цукру на день. Це забагато, адже рекомендація для жінок — приблизно 25 грамів, а для чоловіків — до 36 грамів. Така кількість суттєво перевищує норму, про що попереджає Американська кардіологічна асоціація.

Як цукор шкодить мозку

По-перше, надмірне споживання цукру може збільшити ризик розвитку діабету другого типу, а це вже не жарт. Діабет, у свою чергу, підвищує вірогідність розвитку хвороби Альцгеймера. Навіть якщо у вас немає діабету, високий рівень глюкози в крові все одно може вплинути на ваш мозок, збільшуючи ризики розвитку деменції.

Дослідження на тваринах показало, що надлишок цукру в раціоні сприяє запаленню в мозку. Це може впливати на пам’ять і здатність концентруватися. А тепер уявіть, якщо це стосується людей? Хоча науковці ще проводять детальні дослідження, вже й зараз можна сказати одне — цукор краще тримати під контролем.

Як скоротити споживання цукру

Звісно, повністю його уникнути складно, та й не завжди це потрібно. Невелика кількість цукру не принесе шкоди. Але якщо ви п’єте кілька чашок солодкої кави в день, додаєте цукор у кожну страву, захоплюєтесь солодкими напоями — вже час замислитися.

Ось кілька порад:

  • Замість солодких газованок обирайте несолодкі напої або звичайну воду.
  • Замість тортиків і цукерок дозволяйте собі фрукти. Вони не лише смачні, а й корисні.
  • Якщо готуєте вдома, спробуйте використовувати замінники цукру, але зважайте, які саме.
  • Додавайте до раціону більше білкових і багатих на клітковину продуктів — вони дають відчуття ситості.

Чому це важливо вже зараз

Якщо подумати, то наше здоров’я залежить не лише від генетики, але й від того, що ми щодня їмо. Так, генетика впливає на багато аспектів, проте неправильне харчування може погіршити ситуацію. Скорочення цукру — це один із простих способів допомогти своєму організму й мозку працювати краще.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...