• Головна
  • Чому не можна ігнорувати симптоми: ситуація з ГРВІ та Covid-19 в Україні
16:00, Вчора

Чому не можна ігнорувати симптоми: ситуація з ГРВІ та Covid-19 в Україні

Чому не можна ігнорувати симптоми: ситуація з ГРВІ та Covid-19 в Україні

Ну що, здається, сезон застуд офіційно відкрито. Грип, ГРВІ та Covid-19 впевнено крокують країною, підкошуючи тисячі людей щодня. Тільки за минулий тиждень злягло понад 206 тисяч українців, і тут найгірше те, що 60% із них — діти. Отже, ситуація, м'яко кажучи, не найкраща.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, попередивши, що епідемічний поріг уже перевищено в 16 областях. А це значить, що лікарні поступово наповнюються, а ми ризикуємо затягнутися в черговий затяжний сплеск захворюваності.

Лікарні заповнені, медики працюють на максимум

Поки ми нарікаємо на нежить і головний біль, у лікарнях уже 5 406 пацієнтів із серйозними ускладненнями. Лікарі працюють без перепочинку, намагаючись впоратися з напливом хворих. І, це ще не пік.

За словами МОЗ, хвиля захворюваності може тривати ще 3-4 тижні. Тобто нам слід готуватися до того, що в найближчий місяць в аптеках знову будуть черги за жарознижувальними, а в маршрутках більшість пасажирів будуть із закладеними носами та червоними очима.

Де ситуація найгірша

В Хмельницькій області ситуація зараз найнапруженіша. Втім, непросто й жителям Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської та Чернівецької областей. Ці регіони вже перевищили епідемічний поріг, і хворих там дедалі більше.

Тож, нам усім варто трохи обмежити контакти, носити маску (так-так, вона ще не втратила актуальності) і тримати вдома запаси чаю, меду та лимона.

Що робити і як не підхопити заразу

Ляшко каже, що ситуація під контролем. Усі області забезпечені вакциною проти Covid-19, але питання в тому, чи будуть люди вакцинуватися. Багато хто вже розслабився, а даремно.

Що робити? Ну, крім вакцинації — мити руки, провітрювати приміщення, нормально харчуватися і не ігнорувати перші симптоми. Якщо з’явилися температура, слабкість чи біль у горлі — краще побути вдома, а не геройствувати, заражаючи всіх навколо.

Беремося за профілактику, бо попереду ще кілька важких тижнів. І бережіть себе.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поріг #епідеміологічний #грип
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...