• Головна
  • Переведення годинників на літній час: дата, походження традиції та чи треба буде це робити у 2025 році
17:00, Сьогодні
Надійне джерело

Переведення годинників на літній час: дата, походження традиції та чи треба буде це робити у 2025 році

Переведення годинників на літній час: дата, походження традиції та чи треба буде це робити у 2025 році

Щороку ми звикли двічі переводити годинники — то вперед, то назад. Але чи будемо це робити навесні 2025-го? Питання гудить у головах українців, тож давайте розбиратися разом — коли переводимо стрілки і чи не пора вже попрощатися з цією традицією.

Звідки взялася ця метушня з годинниками

Усе почалося ще в 18-му столітті, коли Бенджамін Франклін запропонував зрушувати час, щоб економити свічки. Потім німці під час Першої світової, у 1916-му, перші офіційно запровадили літній час — ресурси берегли. У нас же годинники почали крутити з 1981-го, ще за Союзу, а в незалежній Україні це узаконили в 1996-му. Отак і живемо — то на годину вперед, то назад.

Чи скасують перехід у 2025-му

Торік у серпні Верховна Рада сказала: досить, пора зупинитися на зимовому часі назавжди. Законопроєкт №4201 Руслана Стефанчука підтримали, але він досі чекає підпису Зеленського. Якщо до кінця березня 2025-го президент цього не зробить, ми, як завжди, переведемо годинники вперед. А якщо підпише — то все, більше ніяких стрибків у часі, житимемо за зимовим.

До речі, літній час нині тримають лише 60 країн, а 140 уже махнули на нього рукою.

Коли переводимо цього року

За старими правилами, літній час у нас стартує в останню неділю березня. У 2025-му це 30-е число. О 3:00 ночі стрілки стрибнуть на 4:00 — годину вперед. Смартфони й розумні годинники самі це зроблять, а от старенький будильник чи настінний годинник доведеться крутити руками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#годинник #літній час #переведення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...