Що робити під час ядерного вибуху, якщо ви на вулиці або в машині: порядок дій
У Кремлі знову натякнули про використання ядерної зброї. Нікому невідомо, що в голові в диктаторів 21 століття і потрібно бути готовими до всього.
В інтернеті є безліч правил, які допоможуть врятувати життя за ядерної загрози. Ми зібрали їх усі.
За півроку всі вивчили, що в разі загрози, на вулиці лунає сигнал повітряної тривоги. Заздалегідь неможливо дізнатися, що саме летить. Це можливо тільки після вибуху. Тому, щоб не випробовувати долю, треба одразу шукати укриття.
Для початку потрібно увімкнути засоби зв'язку: ТБ, радіо, інтернет. Там розкажуть про загрозу і скажуть, що робити далі. Цілком можливо, що після вибуху в зоні ураження не працюватиме інтернет і телевізор. Електрика може бути відсутня геть. Тому заздалегідь потрібно обзавестися радіоприймачем на батарейках.
Ядерний вибух, а ви на вулиці
Як би не хотілося подивитися, або зняти на телефон - не варто цього робити. Якщо подивитися на вибух, навіть якщо ви, здавалося б, далеко, це може призвести до опіку рогівки. Потрібно знайти заглиблення або виступ. Відкриті частини тіла потрібно закрити. У цей момент головне завдання - спробувати знайти укриття. Якщо немає спеціалізованого - підійде підвал без вікон.
Може бути й таке, що вибух застане в машині:
- одразу зупинитися, головне не посеред дороги;
- закрити всі вікна, люки, отвори і перекрити потік повітря ззовні;
- приймайте захисну позу і думайте, як потрапити в укриття.
Что делать в случае ядерного взрыва
Що робити в укритті
Після вулиці обов'язково потрібно зняти верхній шар одягу. На ньому знаходиться більша частина забруднень. Важливо уникати контакту шкіри та одягу.
В укритті потрібно обов'язково закрити вікна, двері та отвори. Кондиціонери та обігрівачі теж вимкніть. Найбезпечніша кімната буде та, де немає вікон. У цей момент небезпечно навіть наближатися до інших людей, оскільки на них може бути забруднення. Якщо не було повідомлень про забруднення води, прийміть холодний душ із мийними засобами.
Безумовно, води може не виявитися поруч. Тому можна скористатися вологими серветками. Ними ж потрібно протерти й усі предмети в сховищі.
В укритті потрібно бути мінімум 24 години, або до перших повідомлень від влади. Тому й важливо мати радіоприймач на батарейках
Перша допомога
Потерпілого потрібно роздягнути і обробити його шкіру милом і теплою водою. Якщо на тілі є поранення, шкіру навколо ран потрібно накрити водонепроникними пов'язками. Рани промивати обережно, великою кількістю води.
Радіоактивні речовини можуть потрапити через рот (заражена їжа). У такому разі необхідно почистити зуби і прополоскати рот розчином лимонної кислоти (3%). Також роблять і 3% розчин перекису, якщо є ураження мигдаликів.
Очі промивають фізіологічним розчином або водою. Чим більше - тим краще. Промивають ще й волосся. Важливо розуміти, що воду, якою промивали частини тіла, не можна використовувати двічі.
Забруднені частини тіла потрібно загорнути в простирадло - два шари. За потерпілим потрібно постійно стежити, зокрема й за його температурою.
Читайте також: Це буде найгірший батько: ТОП-3 імені для поганого тата
Коли прийдуть гроші для внутрішньо переміщених осіб: умови виплат 2023 року