7 альтернативних джерел світла, які замінять звичайну свічку при відключенні електроенергії: варіанти на кожен день
Щодня українці зазнають дискомфорту через планові відключення електроенергії. Денний день у зимовий час значно коротший і щоб не сидіти у темряві, всі користуються звичайними парафіновими свічками. Постійне використання таких свічок завдає шкоди вашому здоров'ю і не може бути безпечним.
Чим можна замінити звичайну свічку? 7 альтернативних джерел світла щодня.
Світлодіодні ліхтарі чи світильники
Дані ліхтарики в наш час мають бути у кожному будинку. Вони компактні та максимально енергоефективні, їх можна запитати від акумулятора чи батарейки. Вони сильно виділяються на тлі інших ліхтарів через величезний термін служби та ресурсу світлодіодним лампочок.
Ще одна перевага – це їхня вартість. Світлодіодні ліхтарі набагато дешевше, ніж класичні і вже трохи застарілі з лампою розжарення. Найпростіші моделі світлодіодних ліхтарів можна придбати до 300 грн.
Гірлянди на батарейках
Ці гірлянди можуть опрацювати до 2-3 днів від пальчикових батарейок, після чого їх легко змінити на нові. Звичайно, вони не так добре освітлюють приміщення, ніж світлодіодні ліхтарі та лампи, проте є дуже гідним варіантом, який допоможе не залишитися в темряві і хоч трохи підняти настрій. Ціни на них розпочинаються від 100 грн. залежно від довжини самої гірлянди.
Гасова лампа
У народі ці лампи називають ще "туристичними", то в основному їх використовують у походах. Вони безпечні у побуті та прості в експлуатації. До мінусів віднесемо лише те що потрібно мати запас гасу.
Термін горіння такої лампи залежить від розмірів. Лампи невеликих розмірів можуть працювати без дозаправки протягом 20 годин. На ринку їхня вартість стартує від 650 грн. за шт.
Світлодіодна стрічка
Світлодіодна стрічка може працювати як від постійного струму, так і від батарейок. Вона може висвітлити кімнату за 15-20 кв.м. залежно від довжини та розмірів світлодіодів.
Ціни на такі стрічки дуже демократичні та підійдуть абсолютно всім. Найдешевші коштують від 70 грн., модернізованіші - від 300 грн.
LED-світильники з можливістю заряджатися через USB-роз'єм
Працюють такі світильники від 2 до 8 годин, залежно від ємності акумулятора в лампі. Вони легко заражаються від павербанку. Середня ціна ринку становить 700 грн.
Домашні лампадки
Лампадки - саморобний аналог свічки. Їх легко змайструвати із підручних засобів. Достатньо в невелику посудину або банку залити будь-яку олію і опустити в неї гніт. Іноді їх роблять із скрученої вати чи шнурівки.
У кришці необхідно зробити отвір, протягніть крізь нього гніт і закрийте посуд так, щоб частина гніту стирчала назовні. Після цього лампадку можна застосувати для використання.
Перетворювач напруги 12-220
Такі перетворювачі перетворять постійний вхідний струм від автомобільного акумулятора 12В на змінний 220B.
Його можна використовувати залежно від потужності для роботи: ноутбуків, відеокамер, телефонів, всілякої аудіо та відеотехніки та інших електроприладів, а також проводити зарядку телефонів та повербанків. Ціна на такий перетворювач залежно від виробника та потужності стартує від 1000 грн. З мінусів варто відзначити придбання автомобільного акумулятора, який після його розрядки доведеться ще й заряджати.
Генератор
Найкращим, але так само і найдорожчим способом для освітлення та живлення будинку є застосування генератора. З його допомогою можна зарядити мобільні або павербанки, використовувати електроприлади. З неприємних моментів це ціна генератора – вона стартує від 15 тисяч гривень залежно від типу та потужності. Не забувайте, що генератор працює на паливі, ціни за 1л. А-92 у районі 49 грн.
Читайте також: Запасіться цими продуктами заздалегідь: як не залишитись на Новий рік без шампанського й не купити горошок за ціною золота
Будете онлайн навіть без електроенергії: який роутер вибрати, щоб залишатися на зв'язку в блекаут
Не намагайтеся зігрітися алкоголем: як обігріти житло під час блекауту та відсутності опалення