Три ознаки латентного алкоголіка: як зрозуміти, що вживання спиртного стало проблемою
Алкоголізм - серйозна проблема, яка заважає життю як самої людини, так і людей навколо неї. Проте, лікарі стверджують, що схильність до цієї залежності можна визначити доволі просто. Варто лише звернути увагу на біологічний, психологічний та соціальний аспекти.
Біологічний фактор
Якщо ви помічаєте, що ви або близька вам людина раніше, збираючись у компанії, випивала 100-200 грамів міцного алкоголю, а зараз для сп'яніння їй недостатньо й цілої пляшки, - це поганий знак. Такі зміни називаються зростанням толерантності. Чим частіше людина вживає алкогольні напої, ти сильнішою стає переносність.
Також варто звернути увагу на похмілля. Від рішення випити чарку, аби "покращити самопочуття", людині, що не вживає багато алкоголю, стане тільки гірше. Натомість алкоголікам такий метод дійсно допоможе.
Психологічний фактор
Будучи залежною, людина змінюється й психологічно. Вона починає постійно обманювати, може ставати агресивною, втрачає об'єктивну самооцінку. Алкоголь може бути способом вирішення психоемоційних проблем. Проте, як ми знаємо, він буде лише поглиблювати їх. Збільшення частоти й кількості вживання алкоголю, зазвичай, приводить до проблем у сім'ї, на роботі та в спілкуванні з іншими.
Соціальний фактор
Вживання алкоголю стає проблемою, коли людина починає це робити не в компанії, аби отримати насолоду від спілкування та відчути смак і аромат благородних напоїв, а п'є на самоті лише заради ефекту спиту. Також у таких випадках можлива кардинальна зміна соціального оточення не в кращу сторону.
Читайте також: Заповніть морозилку, доки є можливість: в Україні знизилася ціна на м'ясо
Астрологи визначили три знаки Зодіаку, для яких відкриються можливості розбагатіти у 2023 році
Наступного місяця Землю накриють магнітні бурі: спеціалісти назвали найнебезпечніші періоди грудня