• Головна
  • Дотримуйтесь цих правил, щоб не "з'їхати з глузду" через відключення світла: 5 порад психолога від депресії
08:34, 9 грудня 2022 р.

Дотримуйтесь цих правил, щоб не "з'їхати з глузду" через відключення світла: 5 порад психолога від депресії

Дотримуйтесь цих правил, щоб не "з'їхати з глузду" через відключення світла: 5 порад психолога від депресії

Через аварійні та планові відключення світла, короткого денного дня, багато українців перебувають у темряві протягом тривалого часу, а це може призвести до пригніченого стану та депресивних настроїв. 5 порад від психолога як не допустити цього.

Не варто засмучуватися через скасування планів

Відсутність можливості здійснити дзвінок або написати повідомлення, приготувати їжу, прийняти душ, дізнатися про останні новини – всі ці фактори, корегують або змінює наші плани.

Часткова чи повна скасування короткострокових чи довгострокових планів у психології називається - фрустрація.

Фрустрація, своєю чергою, неодмінно веде до реакції психіки. Навіть якщо фрустрація призводить до спалахів гніву, обурення та інших неприємних симптомів - це норма і це не повинно вас лякати.

Нестримна реакція вашої психіки на ситуацію – це нормально

Ми повинні розуміти, що реакція психіки на відсутність електроенергії у кожного з нас є індивідуальною. Хтось можливо захоче знизити свою фізичну активність, багато спатиме і мінімізує своє спілкування, а хтось навпаки – захоче спілкування, близькості чи інтиму.

Не варто плутати це з депресією, така поведінка – відповідь організму на стрес. А депресія – це щось інше. Це повне закриття від зовнішнього світу, усвідомлене обмеження від контакту із собою та навколишнім світом.

Війна – це вже фрустрація та життя у режимі постійної небезпеки. А при позбавленні людини базової потреби, наприклад відключення світла на тривалий період - може спричинити найрізноманітніші реакцій психіки людини. Якою саме буде реакція – залежить від дитячих травм кожної окремої особи.

Контролюйте свої думки

Важливо контролювати свої думки та почуття. Якщо прокинувшись вранці, ви дізналися, що в будинку відсутня електрика і при цьому вас відвідують похмурі думки про те, що життя зовсім не тішить або нічого не виходить і будь-яка нова справа або заняття приречене на провал - це дуже небезпечний синдром.

Такі думки психологи пояснюють як відсутність підтримки ззовні і людині нема на що спиратися всередині. Як результат – виникають думки про те, що не хочеться жити чи взагалі не прокидатися. А бажання якнайдовше спати - це захисний механізм вашої психіки, спрямований на те, щоб простіше подолати життєві труднощі. Якщо вас відвідують думки про те, що не хочеться жити, обов'язково зверніться за допомогою до психолога.

Врахуйте, небезпека несе саме – соціальна ізоляція

Одним із важливих моментів залишається обмеження спілкування з близькими - відсутність можливості здійснити дзвінок або написати повідомлення, адже за відсутності електроенергії часто немає стільникового зв'язку та інтернету. Подібна соціальна фрустрація набагато масштабніша і складніша за побутову - вона призводить до того, що особистість залишається у вакуумі, віч-на-віч із ситуацією, що склалася, замкненою в чотирьох стінах.

Тривалі відключення електроенергії та стільникового зв'язку – серйозне випробування для нашої нервової системи. Як висновок велика соціальна ізоляція, тижні під час пандемії. І, якщо за часів пандемії багато хто з нас працював віддалено, то за відсутності електроенергії - така можливість зникла. Таким чином, багато хто залишився ще й без можливості працювати і заробляти.

Танцюйте при свічках

Як уникнути стресу, пов'язаного з черговим відключенням електроенергії та мобільного зв'язку? Намагайтеся не усуватись і не панікувати. Розглядайте відключення світла як можливість – добре провести час із коханою людиною, пограти чи почитати з дитиною.

Важливо не опускати руки, намагайтеся отримувати позитивні емоції, як би це не було складно у цій ситуації. Танці - це чудовий спосіб розрядки та виходу енергії. Ви можете наперед зберегти в телефоні пару уроків вчителя або тренера, що сподобалися, і при відключенні світла - розучити їх. Спочатку це зробити буде вкрай складно - адже негативні емоції можуть здобувати гору, але варто зробити невелике зусилля і вас захопить цей процес.

Також відмінним способом зайняти себе за відсутності світла є медитації, дихальні вправи, тривалі прогулянки та домашні заняття спортом. Не відмовте собі у 30 хвилинній прогулянці, без будь-якої мети чи маршруту. Це допоможе очистити розум від негативних думок, повернути оптимізм та тверезість свідомості.

Читайте також: Вони вам навіть не зможуть сказати. Є причини, через які не можна дітям рано проколювати вуха

Швидко і дешево: як позбутися слідів кави та чаю в чашках

Відновлювати енергосистему будуть за наш рахунок: як зростуть тарифи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#психолог #поради #депресія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...