• Головна
  • Простий спосіб запам'ятовувати інформацію та пізнавати нову: вчимося за методом Фейнмана
09:33, 18 грудня 2022 р.

Простий спосіб запам'ятовувати інформацію та пізнавати нову: вчимося за методом Фейнмана

Простий спосіб запам'ятовувати інформацію та пізнавати нову: вчимося за методом Фейнмана

Ми часто не розуміємо речі так, як нам здається. Як часто ви «пізнавали» речі, які ви не можете повністю згадати пізніше або пояснити іншим?

Існує дуже простий спосіб заповнити прогалини у ваших власних знаннях: метод Фейнмана.

Це випливає із спостережень фізика Річарда Фейнмана. Якщо ви не можете пояснити складну концепцію на простими словами, ви, ймовірно, самі її не дуже добре розумієте. Або, іншими словами, навчання інших може бути найкращим способом навчання.

Як вчитися за методом Фейнмана

Метод Фейнмана складається з 4 ключових етапів:

  • Розкажіть стислу інформацію вивченого матеріалу уявній дитині.
  • Визначте прогалини у знаннях та поверніться до вихідного матеріалу, щоб побачити, чого не вистачає.
  • Організуйте свої нотатки з основними тезами матеріалу.
  • Іди зараз і розкажи комусь про те, що вивчив.

Вчителі визнають, що це багато в чому схоже на те, як вчителі готують програму лекцій. Ви можете подумати, що ви зрозуміли вивчений матеріал, але якщо ви спробуєте комусь про нього розповісти, то виявите, що в знаннях є прогавини. Подивіться на свою спробу переповісти вивчений матеріал з боку стундента, та виявите, що деякі питання, які ви поставите собі самому залишаться без відповіді. 

Річард Фейнман виявив, якщо ви не можете щось пояснити, ви просто цього не розумієте. З того часу люди розширили цю ідею в наступний принцип: уювіть, що вам потрібно пояснити матеріал «п'ятирічній дитині» або «розумному школяру».

Немає певного віку цільової аудиторії, тобто ви можете уявляти абсолютно різний вік слухача. Є багато наукових письменників, які кажуть, що пояснюють складні теми, уявляючи, що розмовляють зі своєю бабусею, чоловіком чи найкращим другом. І варто пам'ятати, що чим молодша аудиторія, тим більше потрібно спрощувати.

Надмірне спрощення та упущення всіх важливих деталей, які ви хочете зрозуміти, може призвести до зворотних результатів. "Доктор дасть вам ліки, щоб ви не захворіли" - цей опис щеплення може зрозуміти дворічна дитина. Але якби натомість ви розмовляли з 10-річною дитиною, вам потрібно було б сказати щось про те, як ці ліки не дають вам захворіти.

Кроки 1 і 2 методу Фейнмана можна повторювати стільки разів, скільки потрібно. Поясніть тему вголос або в нотатці по телефону, згадайте та повторіть, що було складно розповідати. Кроки 3 і 4 потрібні лише в тому випадку, якщо ви хочете пояснити тему іншим а не просто зрозуміти для себе.

Організація ваших нотаток важлива, тому що потрібно знати, з чого почати. Те, як ми думаємо про тему, часто є серією вкладених думок (як тут, згадка однієї думки змушує вас копати глибше), тобто, щоб скласти чітке уявлення про матеріал, вам потрібно розробити деяку "дорожню карту знань".

Ці кроки приведуть вас до того, що ви зможете донести інформацію до реальної дитини, бабусі чи партнера. І якщо вам задали питання, на яке ви не можете відповісти, це не означає, що ви зазнали невдачі. Чесно дайте відповідь: «Я не знаю, я подивлюся», і повторіть кроки ще раз.

Читайте також: 1000 гривень штрафу за новорічну розвагу: українців попередили, чого не варто робити під час свят

Нові виплати від держави: хто відтепер може отримати компенсацію у розмірі 13000 гривень

"Золоті" салати та вдвічі дорожча ковбаса: аналітики порахували, скільки коштуватиме цьогорічний святковий стіл

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#метод Фейнмана #навчання #запам'ятати #пам'ять
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...