Довго горять і не засмічують піч: яким дровам варто надати перевагу, а які породи дерев слід обходити стороною
Ракетні обстріли росією енергетичної інфраструктури України уже не вперше занурюють українців в абсолютну темряву. Багато в кого в блекаут зникає не тільки світло, а й опалення, а тому частина українців розглядає або уже й використовує альтернативний метод обігріву житла - опалення дровами. Однак не всі знають, що правильно підібрані дрова - ледве не найголовніша запорука успіху в цій справі. Деревину яких дерев варто обрати, аби уникнути багатьох проблем, читайте далі.
Які дерева точно не підходять для опалення
Ялина, туя, сосна та будь-які інші хвойні породи дерев
Обрати дрова з цих дерев - дуже погане рішення. Адже в них надзвичайно великий вміст смоли. І коли ви почнете опалювати, ця смола залишатиметься всередині плити та димаря. Крім того, використовуючи хвойні породи дерев для опалення, обов'язково зважайте, що поява кіптяви в домі є неминучою.
Липа, тополя, осика та інші листяні м'які породи дерев
Дрова з цих дерев мають невелику щільність, а тому майже не утворюють вуглів. Крім того, вони дуже швидко згорають і не виділяють необхідну для хорошого обігріву кількість тепла, адже їхня питома теплова здатність загалом надзвичайно низька.
Дрова з якої деревини варто обрати?
Обираючи дрова, зверніть увагу на тверді породи дерев. Ідеально підійде бук, береза, ясен, вільха, осика, кедр та дуб.
Такі дрова довго горять та дають стабільну температуру в топці, адже мають високу питому теплотворну здатність.
Як горять дрова з різних порід дерев?
Ясен
Дрова з цього дерева доволі важко розтоплювати. Проте вони мають один надзвичайний плюс: можуть горіти сирими, оскільки мають невелику вологість. Також дрова з ясена дуже легко розколюються.
Береза
Березові дрова прекрасно горять та дають багато тепла. Вони, як і ясенові, можуть горіти навіть сирими. Проте за відсутності потрібної кількості повітря в топці, можуть утворювати багато диму. А березова смола (дьоготь) може осідати на стінках труб. Також такі дрова доволі легко коляться.
Бук
Ідеальні дрова для опалення: довго горять та мають високу питому теплоздатність. Як і попередні варіанти, можуть горіти сирими. Проте легким розколюванням бук, на жаль, не може похвалитися. Та все ж букові дрова не найперші за важкістю рубання.
Вільха й осика
Гарний варіант дров також з вільхи й осики. Вони дають багато тепла та не утворюють сажі. Навіть більше, ними спеціально протопоююиь піч, аби випалити сажу з димаря.
Кедр
Дрова з кедра дуже добре та довго горять. А тому невелика кількість їх може забезпечити жар у печі на тривалий час. А вугілля з такого виду дров дуже довго тліє після згорання.
Дуб
Дрова з дуба мають дуже високий рівень тепловіддачі й прекрасно забезпечують оселю теплом на доволі значний проміжок часу. Проте вони погано розколюється й можуть конкурувати за рівнем важкості рубання з буковими.
Також багато жару дають соснові дрова, через велику кількість смоли, але ми не радимо їх використовувати, адже вони тріскаються та засмічують внутрішні стінки печі. Власне як і не радимо обирати дрова із в'яза, адже вони димлять при горінні, що може бути дуже небезпечним.
Читайте також: Астрологи розповіли, кому пощастить стати знаменитим: на ці знаки зодіаку чекає слава у 2023 році
Нові виплати від держави: хто відтепер може отримати компенсацію у розмірі 13000 гривень
Знімати готівку в банкоматах будемо за новими правилами: які ліміти та оновлення в умовах