В Україні почали встановлювати мініелектростанції: навіщо це потрібно та в чому їх перевага
За словами Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, в Україні почали все активніше з'являтися газотурбінні та газопоршневі мініелекростанції.
Таку інформацію він озвучив у своєму інтер'ю в Інтерфакс-Україна.
Газотурбінні та газопоршневі мініелектростанції – це ще один шлях. У нас є такі станції українського виробництва. Щобільше, вони вже встановлені, зараз відновлюють їх роботу, - повідомив Шмигаль.
Також Прем'єр-міністр зазначив, що в країні зараз, на жаль, не так багато таких мініелекростанцій. Проте, як тільки виготовляються нові, їх відразу ж встановлюють.
Це дуже хороший кейс. Хоч виробництво електроенергії на них коштує дорого, але вони хороші тим, що дуже швидко піднімаються - до 3 хвилин, - наголосив Прем'єр.
Для порівняння, для того, щоб запустити атомний блок, він розігнався й почав стабільно працювати, піде 3 доби. А для того, щоб зупинити, знадобиться півтори місяці. Саме за стільки його вдасться остаточно погасити.
А тепловий блок з холодного в гарячий стан переходить за 8-12 годин, а щоб повернути його з гарячого в холодний стан знадобиться від 30-ти хвилин до 1,5 години.
У чому перевага мініелектростанцій?
Крім того, за словами Дениса Шмигаля, газотурбінні та газопоршневі електростанції мають невеликі блоки, що є їхньою величезною перевагою, адже для їхнього функціонування майже не треба людське втручання й обслуговування. А одна така електростанція в середньому може виготовляти 50 МВт. Тобто 20 таких станцій здатні дати потужність в 1 тисячу МВт, а це вже потужність одного атомного реактора.
Також, мініелекростанції - ідеальний варіант, аби використовувати їх під час критичних ситуацій у великих містах, аби забезпечити населення водо- та теплопостачанням. До того ж, за їх допомогою вдасться контролювати рівень енергетичної безпеки атомної генерації.
Коли при блекауті розвалюється мережа, розбалансовується і все виключається, то, щоб підняти атомний блок, потрібно 100-150 МВт для старту його роботи. На генераторах такої потужності не доб'єшся, – сказав Шмигаль.
Читайте також: Нові правила у 2023 році: що чекає на українських водіїв
В Україні збільшився дефіцит електроенергії: причини
Стрімкі позитивні зміни та багато сприятливих дат: місячний календар на січень 2023-го року
Влада готується запровадити податок на готівку: що це означає та коли очікувати нові обмеження