Стан очікування: як зберегти спокій у воєнний час
Страх - абсолютно нормальна і здорова людська емоція. Немає нічого ганебного у тому, щоб боятися. Головне – навчитися контролювати свій психологічний стан та підтримувати своїх дітей та близьких, коли емоції захльостують.
Повномасштабна російська агресія триває вже понад десять місяців. З того часу практично щотижня українці психологічно чекають на масований ракетний удар Росії, до якого Росія зухвало і цинічно почала готуватися.
Кожен українець уже знає звук «прильоту» чи прольоту ворожих ракет та безпілотників. Між обстрілами українці «перечікують» наступну атаку.
Вам слід намагатися контролювати свій психоемоційний стан, щоб уникнути страху, панічних атак чи посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
Психолог пропонує наступні поради та рекомендації, як допомогти собі та своїм близьким навчитися володіти ситуацією.
1. Завжди мати план дій у разі оголошення повітряної тривоги чи виявлення військового літака.
2. У вашому аварійному рюкзаку повинні бути предмети першої необхідності, зарядні пристрої, закуски, вода, ліки, повербанк.
3. Слідкувати за станом заряду електронних пристроїв та наявністю мобільного зв'язку. Тримайте SIM-картку іншого оператора або використовуйте внутрішній роумінг, якщо це необхідно.
4. Моніторити ситуацію в країні в періоди затишшя між терактами.
5. Щоб контролювати власний психоемоційний стан, пам'ятайте, що воєнний стан, чергова тривога та повідомлення з погрозами мають тимчасовий характер і добігають кінця. Насамперед подбайте про своє фізичне здоров'я, харчування, відпочинок, сплануйте власне здоров'я та професійну діяльність тощо, життя продовжуеється.
6. Намагайтеся більше часу приділяти своїм захопленням або знайдіть хобі.
7. Слідкуйте за своїми емоціями та почуттями. Для вашого тіла нормально відчувати страх і тривогу, тому відчуйте це.
8. Більше спілкуйтеся на позитивні теми з рідними, друзями та знайомими. Це дозволяє наблизитися та відволіктися від негативних новин.
9. Намагайтеся по можливості радувати себе та своїх близьких. До свят готуйте сюрпризи, подарунки, обійми та інше.
10. Проводьте час з дітьми та домашніми тваринами. Вони можуть відчувати та боятися вашого психоемоційного стану.
Пам'ятайте, що навчання під час війни вимагає великих зусиль та сили волі, адже ворог робить усе можливе щоб занурити нашу країну у пітьму. Український розробник створив мобільний додаток для смартфонів та планшетів, що дозволяє продовжувати навчання навіть за відсутності електрики. Завдяки функції інтелектуального завантаження вчителі можуть щодня віддалено завантажувати навчальні матеріали з усіх предметів на пристрої. З додатком діти можуть вчити уроки без електрики та інтернету або робити домашню роботу з програмою. Коли зв'язок з Інтернетом відновлюється, програма автоматично надсилає їх вчителю для підтвердження.
Читайте також: Українську монету "1 гривня" продають за 1750 доларів: що особливого вбачають в ній колекціонери
Після свят затягуємо паски: які продукти сильно подорожчають після новорічних свят