Мазь Вишневського безнадійно застаріла: чому лікарі не радять використовувати бестселер медицини СРСР
Усім нам добре відома майже універсальна мазь Вишневського, або ж лінімент бальзамічний за Вишневським (іноді лат. Linimentum balsamicum Wishnevsky).
Ця мазь надзвичайно активно використовувалась у радянському союзі й продовжує зберігати свою популярність і зараз у країнах колишнього срср. Її використовують для лікування різноманітних хвороб: ран, опіків, шкірних виразок, нагноєнь тощо.
Але лікарі стверджують, що зараз цей препарат уже втратив свою актуальність та значно поступається сучасним лікам.
Такої ж думки дотримується фізіолог та представник доказової медицини Олексій Божко.
Чому мазь Вишневського зараз неактуальна?
Мазь Вишневського була створена у 20-ті роки ХХ століття Олександром Вишневським. У цей час медицина ще не знала абсолютно нічого про антибіотики чи банальний стрептоцид. А загоєння ран, на думку людей, відбувалось завдяки таким процесам: “ну там шкіра та сполучна тканина якось наростають і якось все гояться".
У ті темні часи ідея взяти дьоготь, ксероформ і касторову олію, змішану і отримати препарат, який ну хоч якось вбиватиме мікроби, не здавалася дурною. Але так було в 20-ті, а вже в 40-і стало зрозуміло, що від мазі Вишневського більше шкоди, аніж користі, - стверджує Олексій Божко.
Чому мазь Вишневського краще не використовувати?
Лікарі стверджують, що мазь Вишневського є надзвичайно слабким антисептиком і за частого використання може провокувати появу злоякісних новоутворень
Крім того, після використання мазі на шкірі утворюється плівка, що зрештою порушує терморегуляцію та може сприяти розвитку анаеробної флори.Через це під ранами, які намагались лікувати цією маззю, може з'явитися гній.
Мазь Вишневського, наприклад, стала частково причиною того, що велика кількість солдатів втратили свої кінцівки під час Другої світової війни.
Нагрівання тканин сприяє зростанню та розмноженню бактерій і поріз може перерости в рану з дуже великим нагноєнням. Жоден доказовий лікар не призначить вам цю мазь, - зауважив Олексій Божко.
Читайте також: Швидкий спосіб визначити якісний сир у магазині: не дайте себе обдурити
Українцям на АЗС продають "шмурдяк": експерт пояснив, чому збільшилась кількість неякісного пального