
Як засоби для миття посуду непомітно шкодять організму людини: відповідь лікаря

Важко уявити сучасну кухню без засобу для миття посуду. Він значно допомагає очистити тарілки від зайвих забруднень. Проте мало хто замислюється про небезпеку використання таких речовин.
Як миючі засоби шкодять організму?
Нутриціолог Тетяна Ярмошук стверджує, що речовини, якими ми миємо посуд, насправді доволі небезпечні для організму людини. До того ж, свій негативний вплив вони здійснюють поступово й абсолютно непомітно. Залишки миючих засобів насправді доволі погано змиваються. Навіть, коли ви вважаєте, що тарілки ідеально чисті, насправді на їхніх стінках залишилась речовина, яку неозброєним оком побачити неможливо. Потім ці сполуки потрапляють до організму людини з їжею й напоями.
Аби змити його суттєву частину, потрібно змивати засіб кілька хвилин (2-3 хв) в гарячій проточній воді. Поки що, найкраще із цим справляється посудомийна машина (там набагато менше залишається засобу на стінках посуду, проте він теж залишається), - стверджує Тетяна Ярмошук.
Які саме речовини в миючому засобі шкодять організму людини?
Найнебезпечнішим компонентом для людського організму, за твердженням нутриціолога, є "ПАВи". Їх виготовляють із продуктів перероблення, й саме вони є причиною появи густої піни під час миття посуду.
"ПАВи", потрапляючи в організм людини, спричиняють значне навантаження на так звані органи детоксикації, основа задача яких у тілі людини - самоочищати організм від токсичних речовин. Оскільки вплив шкідливих сполук має накопичувальний ефект, згодом відбувається інтоксикація та отруєння зсередини.
Внаслідок того, що небезпечні речовини потрапляють маленькими дозами, людина не помічає їхнього впливу. Проте через декілька років може раптово виникнути якась хвороба, й зрозуміти звідки вона взялась буде важко. А причина всьому - тривале використання засобів для миття посуду.
Читайте також: Ніяких ватних паличок і одноразового посуду: в Україні просять розширити заборону на пластик
Меценати зі США виплатять українцям по 1 тисячі доларів: як і хто може отримати