• Головна
  • Переведення годинників на літній час в Україні: дата
12:00, 10 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Переведення годинників на літній час в Україні: дата

Переведення годинників на літній час в Україні: дата

З 1981 року в нашій державі традиційно два рази на рік переводять годинник. Це роблять задля того, щоб зекономити електрику та продовжити світловий день. Зараз переведення часу з літнього на зимовий та навпаки уже стало традицією. Між іншим це роблять не лише в Україні, а в багатьох інших державах світу.

Літній час 2023: коли потрібно перекладати годинник

В 1996 році на законодавчому рівні в нашій державі затвердили перехід на зимовий час о 04:00 в останню неділю жовтня, а літній час починається в останній березневий вікенд.

Щовесни , о 3 годині ночі, українці переводять годинники на літній час, і час в Україні переводиться на 1 годину вперед. Варто зазначити, що цьогоріч перехід на літній час буде 26 березня о 03:00. Звісно, на роботу доведеться прокидатися на годинку раніше, але разом із цим збільшення світлового дня полегшить цей процес.

Як не забути перевести годинник

У сучасному діджиталізованому світі майже не залишилося годинників, які б не мали функції автоматично змінювати час. Виробники електронних пристроїв встановлюють переведення часу дозаводських налаштувань, щоб час переводився за замовчуванням.

А ось власникам механічних вимірювачів часу переходити на літній чи зимовий час треба буде власноруч. Щоб не забути про те, щоб перевести час, варто просто встановити нагадування на смартфон.

Переведення годинників: вплив на організм і як підготуватися

Багато вчених вважають, що сезонне переведення годинників може спровокувати розвиток імунних та серцево-судинних недугів. Це пояснюється тим, що змінюються біоритми людини. Крім цього, нестача сну та зміни в режимі можуть стати стресом для організму емоційно чутливих людей.

Щоб краще адаптувати себе, дотримуйтесь наступних порад:

починайте вносити зміни у свій режим сну – за два тижні до 26 березня поступово змінюйте час підйому вранці та засинання;

  • варто збільшити кількість прогулянок, щоб наситити мозок киснем;
  • проводьте ранкову гімнастику;
  • для того, щоб запустити організм, варто включати до сніданку помірно ситні продукти.

Ця невеличка підготовка стане у нагоді як діткам, так і дорослим та може зайняти тиждень-два. Поступово ви відчуєте, як змінюється ваш біологічний годинник на годину в потрібному напрямку.

Читайте також: Грошова допомога 6600 гривень: як отримати допомогу та які документи потрібні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#годинник #літній час
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...