Фріланс, випічка тортів та інші підробітки: українців просять заповнити декларацію
В Україні, як і в більшості країн світу кожен громадянин зобов’язаний сплачувати певні податки. У випадку, якщо ви отримуєте додатковий дохід, здаєте житло в оренду, отримали цінні подарунки чи заробили гроші за межами нашої країни вам неодмінно потрібно сплатити податок.
Велика кількість населення України приховує від держави свої реальні доходи. Вони мають розуміти, що такі дії можуть бути суворо покарані, і в разі виявлення податковою таких ухилянтів їм загрожуватиме великий штраф. Станом на тепер громадяни України, які не сплатити податок на доходи, отримані протягом минулого року, мають можливість їх сплатити до травня.
Декларацію потрібно подавати у кількох випадках
Податкова ставка становить 18%, але в окремих випадках вона може бути зменшена до 15%. Окрім цього, додатково треба сплатити воєнний збір, що становить 1,5%. У випадку приналежності вам одного з наступних видів доходу вам потрібно заповнювати декларацію:
- особі пробачили борги, або надали нецільову фінансову допомогу;
- доходи, які ви отримували за надані послуги. Це може бути як робота вдома (фріланс), так і, наприклад, випічка тортів на замовлення чи будь-які інші товари й послуги за які особа отримує винагороду;
- дохід від здачі в оренду житла чи інших типів приміщень.
- дохід отриманий від продажу оселі.
- дохід, отриманий за межами України .
- додаткові доходи, отримані особою окрім своєї основної зарплати.
Варто зауважити, що станом на тепер в нашій державі є велика кількість людей зі статусом ВПО та отримують соціальну допомогу від благодійних українських та іноземних організацій. Звісно, такі доходи не підлягають оподаткуванню. Декларацію є можливість подавати двома різними способами:, то її можна подати як письмово, так і в електронному варіанті.
Деякі податки зазнали спрощення
Від початку війни певні податки були скасовані. Крім того, були запропоновані пільгові ставки. Зараз деякі стягнення вже повернулися, тоді як пільгові ставки для ФОПів все ще діють. Раніше йшлося про те, що так буде протягом щонайменше всього періоду війни.