• Головна
  • Нові правила для переселенців: хто може лишитися без пенсій у 2025 році
18:14, 10 квітня

Нові правила для переселенців: хто може лишитися без пенсій у 2025 році

Нові правила для переселенців: хто може лишитися без пенсій у 2025 році

Війна змусила мільйони українців покинути свої домівки, і багато з них отримали статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Але навіть у таких складних умовах держава змінює правила виплат пенсій – і не всім вдасться зберегти свої гроші без додаткових дій.

Про це розповів пенсійний експерт Сергій Коробкін у виданні «На пенсії».

Що змінилося

Згідно з постановою Кабміну № 299, деякі пенсіонери-переселенці мають подати заяву до Пенсійного фонду України (ПФУ), щоб їхні виплати не зупинили. Цей документ називається «Про деякі особливості виплати пенсій та страхових виплат» і стосується не лише пенсій, а й компенсацій за травми на виробництві чи профзахворювання.

Ключові моменти:

Жителі росії та окупованих територій. Пенсії не перераховуватимуть тим, хто живе в росії, а також на тимчасово окупованих територіях України, якщо вони не підтвердять свою особу.

Фізична ідентифікація. Для тих, хто перебуває на окупованих територіях, потрібно щороку до 31 грудня проходити перевірку в ПФУ. Без цього виплати зупинять.

Активність на рахунку. Якщо протягом шести місяців на вашій картці не було жодних операцій (зняття грошей, оплата тощо) і ви не пройшли ідентифікацію – пенсію "заморозять". Як зберегти виплати

Якщо ви залишилися на окупованій території чи виїхали з неї на підконтрольну Україні землю, є шанс отримувати пенсію. Але є умова: ви не повинні брати гроші від пенсійних органів окупантів. Щоб довести це, достатньо написати заяву до ПФУ – просто і без зайвих документів.

Експерт Коробкін наголошує: це не просто формальність. Якщо пропустити дедлайн або ігнорувати правила, виплати припиняться, і повернути їх буде складніше.

Хто в зоні ризику

  • Пенсіонери-ВПО, які не оновлюють дані в ПФУ.
  • Ті, хто не користується карткою пів року і не проходить перевірку.
  • Жителі окупованих територій, які не можуть чи не хочуть щороку підтверджувати свою особу.

Що робити

Щоб не лишитися без грошей у 2025 році, дійте заздалегідь:

  • Напишіть заяву до ПФУ, якщо ви на окупованій території чи виїхали з неї.
  • Перевірте, чи є рух на вашому рахунку – зніміть хоч трохи готівки чи оплатіть щось.
  • Пройдіть ідентифікацію до 31 грудня – це можна зробити онлайн через портал ПФУ чи особисто, якщо є можливість.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...